Aktualności
Poniedziałek, 11 listopada 2013 12:09

KRAKÓW. Obchody rocznicy odzyskania niepodległości (zdjęcia)

11 listopada tradycyjnie obchodzona jest rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W krakowskim programie wydarzenia znalazły się m.in. msza św. w Katedrze Wawelskiej, złożenie wieńca od Społeczności Krakowa i Małopolski pod Krzyżem Katyńskim, pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki oraz uroczystość przed Grobem Nieznanego Żołnierza
Obchody rozpoczęły się o godz. 9:15 złożeniem kwiatów pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. J. Piłsudskiego; o godz. 9:30 kwiaty zostały złożone pod pomnikiem Czynu Zbrojnego Żołnierzy Polski Walczącej na Powiślu.

O godz. 10:00 odbyła się msza św. w Katedrze na Wawelu (liturgii przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz). O godz. 11:15, pod Krzyżem Katyńskim (na pl. o. Adama Studzińskiego), złożono wspólny wieniec od Społeczności Krakowa i Małopolski. O godz. 11:30 wyruszył pochód patriotyczny Drogą Królewską z Wawelu na pl. Matejki, gdzie o godz. 12:00 rozpoczną się uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza.

Jak co roku w godz. 10:30-14:30 wokół Plant Krakowskich będzie jeździł specjalny „Tramwaj Patriotyczny" organizowany przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana, w którym będzie można posłuchać pieśni patriotycznych oraz otrzymać okolicznościowe materiały rozdawane przez krakowskich gimnazjalistów.

/ab, zdj. Barbara Kokoszka-Bugla
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Reklama
Chlebek
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl