Aktualności
Środa, 11 czerwca 2014 22:01

KRAKÓW. Konferencja „Poszukiwanie ideałów zarządzania: etyka gospodarki i komunikacji międzyludzkiej”

W środę, 11 czerwca na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ zostało zorganizowane spotkanie z cyklu „Projektowanie Ideału”. Druga Międzynarodowa Konferencja Studentów i Doktorantów nosiła tytuł: „Poszukiwanie ideałów zarządzania: etyka gospodarki i komunikacji międzyludzkiej”.
Jej celem była wymiana doświadczeń między studentami i naukowcami oraz przedyskutowanie stanowisk dotyczących roli, jaką pełnią wartości etyczne w zarządzaniu. Konferencji przewodniczył dr hab. Jan Franciszek Jacko.

Pierwszy wykład nieobecnego prof. Zbigniewa Nęckiego, został wygłoszony w zastępstwie przez dr hab. Jana Jacko. Kluczowe aspekty, które pojawiły się w jego wystąpieniu dotyczyły siedmiu złotych zasad komunikacji.

Na spotkaniu głos zabrał także dr Leszek Cichobłaziński z Politechniki Częstochowskiej. Przedstawił, w jaki sposób przebiega komunikowanie organizacyjne, a także odniósł się do jego etycznych aspektów. Swoje prezentacje przedstawili również studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wykład końcowy ponownie poprowadził przewodniczący, który odnosił się do kwestii poruszanych we wcześniejszych prezentacjach.

Konferencja tworzona głównie przez studentów dla nich samych dała możliwość sprawdzenia się w nowych sytuacjach, spojrzenia na pewnie aspekty życia z zupełnie innego punktu widzenia, wymiany doświadczeń z kadrą profesorską, a także lepszego zrozumienia nas samych i naszych zachowań.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl