Aktualności
Czwartek, 21 maja 2015 17:03

KRAKÓW. Już niedługo Wielka Parada Smoków

Teatr Groteska po raz piętnasty zaprasza na wielkie smocze święto, które odbędzie się w Krakowie 30 i 31 maja 2015 roku. W programie m.in. konkursy, występy, gry i zabawy.
Parada Smoków to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, szerokim wydźwięku medialnym i reklamowym, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Ukoronowaniem całej imprezy jest Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, gdzie muzyka, światło, dymy, lasery, sztuczne ognie i gigantyczne latające smoki tańczą, zachwycając zgromadzonych, którzy specjalnie na tę imprezę zjeżdżają z całego świata.

W Wielkiej Paradzie Smoków bierze udział ponad tysiąc dzieci z całego kraju. To właśnie one animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Wszystkie smoki stają w szranki o tytuł tego najpiękniejszego i najbardziej pomysłowego. W barwnym pochodzie przy muzyce i smoczych rykach – w towarzystwie tancerzy, orkiestr, a także szczudlarzy i żonglerów – dzieci i ich smoki przechodzą ulicami starego Krakowa.

Program 15. WIELKIEJ PARADY SMOKÓW:

Smoczy Piknik Rodzinny, Bulwary Wiślane przy Smoczej Jamie
30 maja (sobota), godz. 10:00 - 21:30
31 maja (niedziela), godz. 10:00 - 19:00

Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle
30 maja (sobota), godz. 22:00, Zakole Wisły pod Wawelem

Parada Smoków ulicami Starego Miasta
31 maja (niedziela), godz. 12:00-15:00, ul. Sławkowska – Rynek Główny

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl