Aktualności
Czwartek, 11 września 2014 13:40

KRAKÓW. Będzie więcej ścieżek rowerowych

Najważniejszą planowaną inwestycją będzie budowa kolejnego odcinka ścieżki rowerowej w ciągu ul. Wielickiej. Do tej pory udało się wykonać odcinek od ul. Wodnej do wysokości budynku Urzędu Miasta. Do końca roku ścieżka ma zostać przedłużona od ul. Wodnej do ul. Siostrzanej.
Aby nowy odcinek ścieżki mógł powstać, urzędnicy planują przeniesienie przystanku Drowcowa (z którego tramwaje odjeżdżały w stronę centrum miasta) przed skrzyżowanie ulic Wielickiej i Dworcowej.

Z zaplanowanej trasy rowerowej wydzielony zostanie także zjazd w stronę powstającej estakady nad torami kolejowymi w Płaszowie. Dzięki niej rowerzyści będą mogli przejechać z ul. Wielickiej w okolice ul. Lipskiej.

Jeszcze w tym roku ZIKiT zaplanował także ustawienie czterech nowych stacji wypożyczalni miejskich rowerów. Pojawią się one m.in. w rejonie Akademii Wychowania Fizycznego, na Wieczystej i przy ul. Andersa.

Urząd zapowiada również instalacje ponad 200 nowych stojaków rowerowych (obecnie w Krakowie jest ich już ok. 700) głównie na Starym Podgórzu oraz Krowodrzy. Część z nich zostanie usytuowana tuż przy wylotach ulic. Takie rozwiązanie według urzędników ma zapobiegać nielegalnemu parkowaniu tuż przy skrzyżowaniach oraz poprawić widoczność.

/ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl