Aktualności
Piątek, 4 stycznia 2013 17:36

KRAKÓW. Adam Młot nowym komendantem Straży Miejskiej


Dzisiaj (4 stycznia) Adam Młot uroczyście przejął obowiązki Komendanta Straży Miejskiej Miasta Krakowa i zapowiedział, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy złoży Prezydentowi Krakowa propozycje zmian w Straży.
W pierwszej kolejności nowy komendant zapowiedział dokonanie wnikliwej analizy struktury jednostki, dążenie do jej uporządkowania i przewartościowania priorytetów. Planuje także wzmocnić rolę strażnika rejonowego m.in. poprzez zwiększenie liczby tych funkcjonariuszy oraz bardziej ścisłą współpracę z policjantami dzielnicowymi.

Adam Młot pracuje na rzecz miasta od 2001 roku, zajmując się sprawami związanymi z bezpieczeństwem. Przez pół roku pełnił obowiązki Komendanta Straży Miejskiej. W lipcu 2006 r. objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Krakowa ds. Bezpieczeństwa Imprez Sportowych i Miejskich Imprez Masowych. Od 1 stycznia 2011 r. sprawował funkcję Dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Koordynował zabezpieczenie wielkich wydarzeń w Krakowie: m.in. pogrzebu pary prezydenckiej czy mistrzostw Euro 2012. Był także pomysłodawcą projektu obozów przetrwania dla kibiców klubów Wisły i Cracovii mających zmniejszyć napięcie i agresje wyładowywane na stadionach.

/ab

źródło: krakow.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl