" /> KRAKÓW. 11. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty • malopolskaonline.pl
Aktualności
Czwartek, 4 czerwca 2015 11:37

KRAKÓW. 11. Festiwal Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty

Ponad dwieście kandydatur napłynęło w tym roku do konkursu dla utalentowanych wokalnie niepełnosprawnych osób, który odbywa się w ramach 11. Festiwalu Zaczarowanej Piosenki im. Marka Grechuty. Koncert finałowy, podczas którego najlepsi wystąpią u boku gwiazd odbędzie się już w ten weekend. Będzie on towarzyszyć 12. Ogólnopolskim Dniom Integracji "Zwyciężać mimo wszystko".
Imprezy odbędą się w dniach 6-7 czerwca na płycie krakowskiego Rynku Głównego. Na pierwszy dzień zaplanowano koncert finałowy. W dwóch kategoriach (do 16. roku życia i powyżej) najlepszym niepełnosprawnym wokalistom towarzyszyć będą gwiazdy: Edyta Geppert, Marika, Irena Santor, Rafał Brzozowski, Grzegoż Hyży i zespół Enej. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki z znane z serialów i filmów. Uroczyste otwarcie o godz. 19. Koncert poprowadzą Anna Dymna, Cezary Kosiński, Zbigniew Zamachowski i Bronia Zamachowska.

Niedziela na Rynku Głównym rozpocznie się o godz. 11. Odbędą się pokazy niepełnosprawnych mistrzów sportu z udziałem publiczności: goalball, piłka nożna, szermierka, koszykówka oraz tradycyjny mecz siatkówki artyści kontra niepełnosprawni sportowcy. Gośćmi specjalnymi będą m.in. Barbara Kurdej-Szatan, Przemysław Saleta i Dariusz Michalczewski.

O godz. 13. odbędzie się msza święta w Bazylice Mariackiej w intencji osób chorych i niepełnosprawnych. O godz. 21. rozpocznie się koncert "Razem Mimo Wszystko". Ponadto, przez cały weekend przy Plantach przy Bunkrze Sztuki wolontariusze Biura Młodych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" prowadzić będą Galerię pod Gołym Niebem - artystyczny kiermasz. Zebrane podczas kiermaszu środki zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację 16-letniego Piotrka Koima. Chłopiec zapadł w śpiączkę po traumatycznym urazie mózgu w 2014 r. Udało się go wybudzić w klinice "Budzik". Przed nim długa rehabilitacja. Każdy dzień jest cenny.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl