Golemo
Aktualności
Środa, 17 czerwca 2015 21:44

KĘTY. Program "Bezpieczny przedszkolak"

Dzieci z 13 przedszkoli gminy Kęty wzięły udział w dwudniowym programie artystyczno-edukacyjnym pod nazwa „Bezpieczny Przedszkolak”. Patronat nad projektem sprawowali Burmistrz Gminy Kęty oraz Komendant Powiatowy Policji w Oświęcimiu.
We wtorkowym programie wzięły udział dzieci z przedszkoli: w Nowej Wsi, w Bulowicach, w Bielanach, w Witkowicach, nr 9 i nr 1 w Kętach oraz z Przedszkola „Bajeczka” w Kętach. Poszczególne przedszkola prezentowały na scenie Domu Kultury specjalnie na tę okazję przygotowane występy związane z bezpieczeństwem. Dzieci również wzięły udział w spacerze ścieżką edukacyjną pozwalającą na wzbogacenie wiedzy o przepisach ruchu drogowego, a także obejrzały jak wygląda praca Policji, Straży Miejskiej i Maltańskiej Służby Medycznej. Poza tym obejrzały film na temat bezpieczeństwa przygotowany przez nieco starszych kolegów z Domu Kultury.

W drugim dniu projektu uczestniczyły przedszkola: nr 2, nr 7 i nr 8 w Kętach, Przedszkole im. Dzieciątka Jezus w Kętach, Przedszkole w Łękach oraz Przedszkole „Pod Dębami” w Malcu. Atrakcje czekające na maluchów wzbogacili strażacy z OSP w Kętach. Przedszkolaki, śpiewając piosenki i recytując wierszyki, wykazały się wyjątkowym zaangażowaniem w sprawy bezpieczeństwa.

Nagrody otrzymali wszyscy mali uczestnicy projektu. Wręczali je zaproszeni goście: Komendant Komisariatu Policji w Kętach podinsp. Grzegorz Środa, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy w Kętach Tomasz Bielecki pierwszego dnia oraz Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kętach asp. Grzegorz
Żmudka drugiego dnia, a także w roli gospodarza p. o. dyrektor Domu Kultury w Kętach Małgorzata Kasolik-Piecha.

opr. ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl