Aktualności
Wtorek, 30 listopada 1999 15:09

Justyna Kowalczyk laureatką "Srebrnego Pazura" podczas II Małopolskiego Kongresu Kobiet

KRAKÓW. Justyna Kowalczyk otrzymała nagrodę „Srebrnego Pazura” przyznaną po raz pierwszy przez Małopolski Kongres Kobiet w trakcie trwającego dzisiaj II Małopolskiego Kongresu Kobiet w Krakowie, w Centrum Konferencyjnym ICE . W imieniu uhonorowanej tym wyróżnieniem laureatki nagrodę odebrała Małgorzata Jantos, Radna Miasta Krakowa, która w zastępstwie przebywającej na zawodach sportsmenki podziękowała za wyróżnienie.
Nagroda „Srebrnego Pazura” przyznawana jest przez kapitułę Rady Programowej kongresu dla kobiety, która swoim działaniem i postawą przynosi dumę Małopolsce, a także stanowi wzór godny do naśladowania. Justyna Kowalczyk to przykład kobiety, która nie poddaje się przeciwnością losu i odważnie realizuje swoje cele, czym motywuje inne kobiety. Posiada szczególnie mocny charakter czym inspiruje innych do podejmowania życiowych wyzwań.

Małopolski Kongres Kobiet to największa tego typu inicjatywa społeczna w województwie. W tym roku odbywa się pod hasłem „Kobiece perspektywy”. Kongres adresowany jest do wszystkich mieszkanek miast i wsi w Małopolsce, których łączy potrzeba rozmawiania na tematy ważne dla kobiet. Wydarzenie integruje środowiska kobiece Małopolski poprzez ukazywanie dobrych praktyk, skutecznych rozwiązań oraz poruszanie aktualnych inicjatyw i problemów. Jego głównym zadaniem jest podnoszenie świadomości, wzajemna pomoc a także budowania systemów wsparcia w różnych układach naukowych, biznesowych i społecznych w taki sposób, aby stanowiły one rzeczywistą siłę.

Organizatorem II Małopolskiego Kongresu Kobiet jest Stowarzyszenie Most Kobiet. Honorowy patronat objęła Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. www.malopolskikongreskobiet.pl

opr.s/ zdj. Mikołaj Mikołajczyk

źródło: materiał prasowy

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl