Aktualności
Środa, 12 grudnia 2018 11:10

Jubileuszowe 600. spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji.

Już w najbliższą niedzielę, 16 grudnia, o godz. 12.00 na dużej scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego odbędzie się jubileuszowe, bo 600. spotkanie w ramach Krakowskiego Salonu Poezji.
Wystąpią:
Anna Dymna, Dorota Imiełowska, Halina Jarczyk, Karolina Kazoń, Renata Przemyk, Dorota Segda, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Łukasz Adamczyk, Jacek Bylica, Grzegorz Łukawski, Adam Nowak, Krzysztof Orzechowski, Marek Piątek, Leszek Szczerba, Grzegorz Turnau, Tomasz Wysocki i Tadeusz Zięba.

Jubileuszowa odsłona Krakowskiego Salonu Poezji odbędzie się ze specjalnym udziałem poetów:
Natalii De Barbaro, Małgorzaty Lebdy, Anny Piwkowskiej, Józefa Barana, Wojciecha Bonowicza, Patryka Czarkowskiego, Ryszarda Krynickiego, Bronisława Maja, Stanisława Stabro, Jana Telkowskiego i Adama Ziemianina.

Spotkania Krakowskiego Salonu Poezji odbywają się od 2002 roku z inicjatywy Anny Dymnej i na przestrzeni lat stały się cenionym i lubianym wydarzeniem. W każdą niedzielę o godzinie 12.00 aktorzy czytają mniej lub bardziej znane wiersze mniej lub bardziej znanych poetów. Najczęściej słowom towarzyszy muzyka na żywo w wykonaniu wybitnych instrumentalistów.

W Salonie spotykają się artyści z różnych środowisk, z większości krakowskich teatrów, gwiazdy z innych miast, starsi z młodszymi, pedagodzy ze studentami, aktorskie małżeństwa, wielcy i znani z tymi mniej znanymi.

źródło: Fot. Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie / materiały prasowe

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl