Aktualności
Poniedziałek, 26 lipca 2021 18:37

Jubileuszowa Witowiańska Watra (galeria)

Watra Witowiańska organizowana jest co roku w ostatnią niedzielę lipca. W tym roku obyła się już po raz 20. Były tańce, konkursy, zawody w jedzeniu bundzu i cięciu drewna.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kaplicy pod wezwaniem św. Anny na Płazówce. Potem nastąpił uroczysty przejazd powozami konnymi przed budynek OSP w Witowie, a tam tradycyjne rozpalono góralską watrę.

W programie imprezy będącej częścią tegorocznych Tatrzańskich Wici były występy zespołów regionalnych i muzyk z Podhala i Orawy. Na scenie pojawiła się Kapela Witowianie, młodzi muzykanci ze szkółki Andrzeja Bzdyka, zespół Mali Witowianie, Orawianie z Lipnicy Wielkiej, Polany z Kościeliska.

Chętni wzięli udział w konkursie strażackim, konkursie w cięciu drewna, a także sprawdzić swoje siły i możliwości w "Mistrzostwach świata w jedzeniu bundzu".

Koło Gospodyń Wiejskich Wsi Witów przygotowało konkurs plastyczny "Strażak nasz bohater".

Wieczorem była okazja wsłuchać się w "Dźwięki Karpat" prezentowane w koncercie muzyki Józefa Gruszki "Ptosia".

W czasie wydarzenia strażacy z OSP Witów prowadzili zbiórkę pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór złośliwy Ryszarda z Witowa.

Organizatorami XX Witowiańskiej Watry był Związek Podhalan o/w Witowie, Gmina Kościelisko, Gminny Ośrodek Kultury Regionalnej Kościelisko, Ochotnicza Straż Pożarna w Witowie oraz Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

s/ zdj. Piotr Korczak
WSB
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl