Aktualności
Piątek, 30 listopada 2018 11:25

Jubileusz 110-lecia Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych (dawniej Poligraficzno-Księgarskich) im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie świętuje 110-lecie istnienia Szkoły
Uroczystość rozpoczęly się 29 listopada 2018 o godzinie 12 w Teatrze Ludowym dla zaproszonych gości.

Od godziny 14 mialo miejsce spotkanie dla wszystkich absolwentów i uczniów na terenie Szkoły

Obecni byli Goście, wśród nich Wicerezydent Krakowa Anna Korfel-Jasińska, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Wanda Brześcińska również z Kuratorium Oświaty, Agata Suszczyńska z Urzędu Marszałkowskiego, Beata Tracka – Samborska z MCOO, Czesława Sońta reprezentująca Związek Poligrafów Polskich, Grażyna Janawa przewodnicząca dzielnicy XV, Jakub Kornhauser , poeta , wykładowca UJ, przedstawiciele wielu firm poligraficznych, wśród nich Włodzimierz Skleniarz, (sponsor, na którego zawsze możemy liczyć) , dyrektorzy z krakowskich szkół ponadgimnazjalnych, a również szkół z zagranicy – Bratysławy, Ołomuńca i Lwowa, nauczyciele emeryci, pracownicy szkoły, absolwenci, rodzice, uczniowie i nauczyciele.

Pełna sala tych, którzy przyjęli zaproszenie i przyszli do teatru.

Został odczytany list od Prezydenta Jacka Majchrowskiego, dyrektor Andrzej Januszkiewicz przypomniał historię szkoły, jak i to, co tworzy jej teraźniejszość. Wspominaliśmy dawne czasy, twarze i miejsca utrwalone na fotografiach, był urodzinowy tort i wiele, wiele ciepłych słów, które zawsze towarzyszą spotkaniom dobrych znajomych sprzed lat…

Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych w Krakowie kształci kadry dla nowoczesnej branży poligraficznej, ale nie zapomina też o tradycjach – na swoje 110-lecie przygotował film „Poligrafik – zapisane w pamięci”.
Projekcja odbyła się w czwartek, 29 listopada w Teatrze Ludowym, gdzie spotkali się nauczyciele, uczniowie, absolwenci oraz zaproszeni goście.

A wszystko zaczęło się 110 lat temu… gdy w 1908 roku Wacław Anczyc, jeden z nestorów krakowskiego drukarstwa, założył pierwszą na ziemiach polskich szkołę zawodową dla uczniów kształcących się w zawodzie drukarza. To jej tradycje kontynuuje dzisiejszy Zespół Szkół Poligraficzno-Medialnych im. Zenona Klemensiewicza w Krakowie (tę nazwę szkoła nosi od 2014 r.).

źródło: fot. Tomasz Cichocki

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl