Parada Smoków
Aktualności
Czwartek, 28 sierpnia 2014 14:40

Jeszcze w tym roku zostanie oddany do użytku Rynek Podgórski

Przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapewniają, że jeszcze w tym roku do użytku zostanie oddany Rynek Podgórski. Remont kosztuje ok. 9 mln zł i uwzględnia większość uwag zgłoszonych w czasie konsultacji. Do czasu jego ukończenia mieszkańców i kierowców czekają utrudnienia.
Od połowy przyszłego tygodnia kierowcy nie będą mogli wjechać na Rynek Podgórski, skręcając w prawo z ul. Kalwaryjskiej. Za ok. trzy tygodnie z ruchu wyłączona zostanie także jezdnia po drugiej stronie placu. W związku z pracami uniemożliwiony będzie także wjazd do wnętrza części kamienic. Na rynek możliwy będzie jedynie dojazd od strony ul. Zamoyskiego, jednak zaparkować będą mogli na nim tylko mieszkańcy.

Przebudowa Rynku Podgórskiego rozpoczęła się już w zeszłym roku. Plac został ogrodzony, przeprowadzono prace podziemne związane m.in. z modernizacją kanalizacji. Początkowo urzędnicy planowali, że remont zakończy się dopiero w 2016 r. Pierwszym powodem były spory dotyczące ostatecznego wyglądu Rynku, a drugim brak pieniędzy.

W środę ZIKiT ogłosił jednak, że prace zostały wznowione. Dodatkowo według urzędników większość robót będzie wykonana jeszcze przed końcem roku. Potwierdzają to przedstawiciele firmy SKO-BUD, głównego wykonawcy inwestycji.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Parada Smoków
Najczęściej czytane
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl