Aktualności
Poniedziałek, 11 czerwca 2018 21:40

Jest nowy dyrektor sądeckiego szpitala

Na najbliższe 6 lat zarząd województwa powierzył funkcję dyrektora szpitala im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu dotychczasowej zastępcy dyrektora Lidii Zelek. Wręczenie nominacji odbyło się podczas posiedzenia rady społecznej szpitala, w którym wzięli udział wicemarszałek Wojciech Kozak i członek zarządu województwa Leszek Zegzda.
Od kilkunastu lat Lidia Zelek należała do grona najbliższych współpracowników dyrektora Artura Puszki, a po jego niespodziewanej śmierci – od 8 lutego – pełniła obowiązki dyrektora jednostki. Jej wizja funkcjonowania i rozwoju sądeckiego szpitala zyskała uznanie komisji konkursowej, dlatego zdecydowano powierzyć jej misję kontynuowania dzieła dotychczasowego dyrektora.

- Nowosądecka placówka w ciągu ostatnich dziesięciu lat uległa zdecydowanym przeobrażeniom. W trakcie konkursu pani Lidia Zelek nie tylko zaprezentowała bogaty program rozwoju szpitala, ale również zapowiedziała kontynuację dzieła śp. Artura Puszki. Jestem przekonany, że nowa pani dyrektor będzie dalej rozwijać sądecki szpital – zarówno jeżeli chodzi o nowe inwestycje, jak i coraz wyższy poziom leczenia mieszkańców - mówił podczas wręczenia nominacji wicemarszałek Wojciech Kozak. Jak zaznaczyła z kolei nowa dyrektor placówki, śp. Artur Puszko wyznaczył kierunki rozwoju szpitala, a ona będzie starała się kontynuować dzieło swojego poprzednika, który w jej opinii był wielkim wizjonerem, wielkim menadżerem i wielkim lekarzem.

Lidia Zelek ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Konkurs na stanowisko dyrektora sądeckiego szpitala został ogłoszony po niespodziewanej śmierci Artura Puszko, który przez czternaście lat kierował szpitalem w Nowym Sączu, i w którym stworzył podwaliny sądeckiej onkologii.

opr.s/

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl