Golemo
Aktualności
Piątek, 11 kwietnia 2014 18:07

Jest akt oskarżenia po wypadku w Skawie, w kórym zginęła kobieta.

NOWY TARG. Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie 24-letniego kierowcy, który śmiertelnie potrącił kobietę idącą poboczem z dwójką dzieci i uciekł z miejsca wypadku. Mężczyzna był pijany.
Do zdarzenia doszło 3 lutego br. w Skawie (gm. Raba Wyżna). Jak już o tym informowaliśmy - na prostym odcinku drogi kierowca samochodu BMW zjechał na pobocze i potrącił prawidłowo idącą 40-letnią matkę z dwójką dzieci. Kobieta zmarła w wyniku odniesionych obrażeń, dzieciom nic poważnego się nie stało.

24-letni Kamil S. został zatrzymany tego samego wieczoru. Na drugi dzień usłyszał zarzuty spowodowania śmiertelnego wypadku w stanie nietrzeźwym, ucieczki z miejsca wypadku i nie udzielenia pomocy. Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu przygotowała wniosek o tymczasowy areszt na trzy miesiące.

- 24-latkowi grozi maksymalnie do 12 lat więzienia. Kara powinna być surowa, bo mężczyzna już odpowiadał za jazdę po pijanemu w 2010 r. - mówi tvn24 Zbigniew Gabryś z nowotarskiej prokuratury. - Stracił wówczas prawo jazdy na trzy lata, odzyskał je pół roku przed tragicznym wypadkiem - dodał.

s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl