Aktualności
Środa, 4 czerwca 2014 22:52

Jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka (zdjęcia)

W Kampusie Wielickim odbył się dziś Powiatowy Dzień Dziecka dla dzieci niepełnosprawnych. Wzięli w nim udział uczniowie Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce oraz podopieczni organizacji działających w powiecie wielickim na rzecz osób niepełnosprawnych.To jedyny w swoim rodzaju Dzień Dziecka, który jak pokazały lata poprzednie stanowi ogromne przeżycie dla dzieci biorących w nim udział oraz ich rodziców.
To już siódma edycja Powiatowego Dnia Dziecka Niepełnosprawnego w Wieliczce. gry i zabawy odbywały się w pięknym i nowoczesnym budynku Kampusu. To właśnie w nim mieści się także jedna ze szkół dla dzieci niepełnosprawnych.

Niestety sprawy dzieci niepełnosprawnych jako problem społeczny bywają oficjalnie chowane pod dywan lub odsuwane na plan dalszy. Są nie medialne i nie mają nic wspólnego z sensacją. Dzieciaki niepełnosprawne jak co roku zaprosiły do uczestnictwa przedstawicieli lokalnych mediów. Przyszli nieliczni, a oddział Telewizji Polskiej w Krakowie tłumaczył się brakiem miejsca na informację o Dniu Dziecka Niepełnosprawnego na antenie z powodu rocznicy wyborów samorządowych.

Ciekawe co ma to wspólnego z misyjnością telewizji publicznej, która obligatoryjnie powołana jest do propagowania proludzkich i humanitarnych postaw. Cóż, na zrozumienie co naprawdę jest ważne i warte pokazywania widzom będziemy musieli trochę poczekać. Być może dopiero zetknięcie się w praktyce z narodzinami niepełnosprawnego dziecka w rodzinie pozwolą decydentom mediów krakowskich pojąć, że temat jest wart uwagi. W praktyce opieka państwa z chwilą gdy dziecko niepełnosprawne przekroczy osiemnasty rok życia się kończy, a szanse na jego dalszą edukację są niewielkie. Nie skazujmy tych dzieciaków na zapomnienie bo są wśród nas.

Am
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl