Aktualności
Wtorek, 4 lipca 2017 11:03

Jazzowa uczta w Wadowicach

Już po raz szósty w najbliższy weekend w Wadowicach odbędzie się Młyn Jazz Festival - największa impreza poświęcona muzyce improwizowanej w Polsce południowej.
Młyn Jazz Festival od sześciu lat przyciąga do Wadowic spore grupy melomanów, a na swej scenie skupia największe sławy światowego i polskiego jazzu. Nie inaczej będzie i w tym roku - już w czwartek, 6 lipca na scenie plenerowej Młyn Jacka Hotel & Spa**** wystąpi legendarny pianista i kompozytor, laureat Nagrody Grammy za całokształt twórczości – Herbie Hancock.Po jego występie usłyszymy młodą, zdolną wokalistkę Martę Król z towarzyszeniem Paweł Tomaszewski Group w projekcie „Tribute to the Police”.

Piątek 7 lipca to kolejny dzień koncertów na scenie plenerowej. Usłyszymy wówczas Stanisława Soykę z towarzyszeniem Trio Wojciecha Karolaka. Dżentelmeni po swoim występie ustąpią miejsca prawdziwej damie światowego jazzu - na scenie pojawi się bowiem czterokrotna laureatka Grammy – Diane Reeves.Zwieńczeniem wieczoru będzie występ amerykańskiego trębacza jazzowego, Chrisa Botti. Jazzowa sobota 8 lipca prezentuje się nie mniej interesująco: wieczór otworzy występ Marii Sadowskiej, która zaprezentuje swój ostatni projekt „Jazz na ulicach”.
Następnie usłyszymy pionierów londyńskiej sceny acid jazzowej The Brand New Heavies. Festiwal zakończy się występem znakomitego gitarzysty Johna Scofielda i jego Umberjam Band.Organizatorzy z roku na rok coraz wyżej podnoszą poprzeczkę, a fani już zacierają ręce na tę muzyczną ucztę.


Szczegółowy program festiwalu znajduje się w dziale Co Gdzie Kiedy MalopolskaOnline.plmat. prasowy, oprac wo.
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl