Aktualności
Poniedziałek, 15 grudnia 2014 21:32

Jawiszowice. W ręce policjantów wpadli złodzieje infrastruktury kolejowej

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali dwóch mężczyzn 45 i 49 – letniego podejrzanych o kradzież elementów infrastruktury kolejowej. Złodzieje swoim bezmyślnym czynem mogli doprowadzić do tragedii.
Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Brzeszczach jadący razem z jednym z policjantów na szkolenie ze strzelania, przez policyjną radiostację usłyszeli, że na torowisku biegnącym na trasie Jawiszowice – Czechowice Dziedzice znajdują się jakieś osoby. W związku z tym natychmiast podjechali w pobliże torów na których w oddali zauważyli dwóch mężczyzn majstrujących coś przy torach. Sprawcy również zauważyli szybko zbliżających się w ich kierunku policjantów więc zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu jeden z nich został zatrzymany, natomiast drugiemu udało się zbiec lecz niedługo cieszył się wolnością gdyż następnego dnia dołączył do swojego kompana znajdującego się już w policyjnej celi. Po przeprowadzeniu oględzin torowiska okazało się, że sprawcy wykręcili ponad 200 wkrętów mocujących tor do podkładów kolejowych, natomiast toromistrz – pracownik kolei, który brał udział w czynnościach stwierdził, że działanie złodziei spowodowało zakłócenie funkcjonowania linii kolejowej, w której następstwie mogłoby dojść do wykolejenia się pociągu.

Dzięki szybkiej i skutecznej akcji policjantów obaj sprawcy wkrótce staną przed sądem i odpowiedzą za swój karygodny czyn. Za kradzież elementów infrastruktury kolejowej grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Małopolska Komenda Policji

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl