Aktualności
Niedziela, 12 października 2014 12:02

Jak zmienił się powiat wadowicki?

W Wadowicach odbyło się drugie z cyklu spotkań podsumowujących IV kadencję Zarządu Województwa Małopolskiego. Uczestnicy spotkania: samorządowcy, przedsiębiorcy, działacze społeczni i mieszkańcy z powiatu wadowickiego omówili najważniejsze zmiany jakie zaszły w powiecie przez minione cztery lata.
W czasie spotkania członek zarządu WM Jacek Krupa zaprosił uczestników do „podróży” po Małopolsce, która przez minione cztery lata zmienia się z pożytkiem dla wszystkich mieszkańców. Jak przypomniał w perspektywie 2007-2013 powiat wadowicki otrzymał w sumie 211 mln zł z funduszy europejskich (MRPO, PROW i PO KL) co pozwoliło na realizację projektów o łącznej wartości 429 mln zł.

Omówił też najważniejsze inwestycje z powiatu wadowickiego, m.in. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach – jedną z kluczowych inwestycji kulturalnych, rozbudowę parku miniatur w Inwałdzie czy powstanie tam parku jurajskiego, rozbudowę szpitala im. Jana Pawła II w Wadowicach, rozbudowę andrychowskiej podstrefy KSSE, modernizację drogi powiatowej nr 1768K na terenie Gminy Brzeźnica i Tomice oraz wiele innych projektów, które wpłynęły na jakość życia i komfort mieszkańców.

Spotkaniu towarzyszył panel dyskusyjny, a jego uczestnicy – wójt Lancokorony Zofia Oszacka, starosta wadowicki Jacek Jończyk, Sławomir Rusinek z Maspexu, o. Azariasz Hess z Klasztoru OO. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz Czesława Wojewodzic ze SGW w Andrychowie omówili najważniejsze według nich zmiany, które zaszły w regionie i najpilniejszych jego potrzebach.

Wydarzenie stanowiło też okazję do wręczenia odznaczenia Krzyż Małopolski burmistrz Wadowic Ewie Filipiak oraz nagród w plebiscycie "Małopolska. Widać zmiany".

Kolejne z cyklu spotkań podsumowujących kadencję już w najbliższy poniedziałek w Myślenicach.

źródło: UMWM

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl