Golemo
Aktualności
Wtorek, 21 listopada 2017 14:50

Jadłodzielnia pozwoli zatrzymać marnowanie żywności

„Nie marnuj… dziel się i częstuj!” – tak władze Wadowic zachęcają mieszkańców do tego, by oddawali jedzenie tam, gdzie się ono nie zmarnuje. W mieście powstała Jadłodzielnia.

Władze Wadowic zwracają uwagę na statystyki, które niestety nie kłamią - polacy marnotrawią i wyrzucają do śmietnika 9 milionów ton jedzenia rocznie, z czego 2 miliony to produkty, które marnują się w lodówkach i kuchniach prywatnych. - Gdybyśmy chcieli przeliczyć to na pieniądze, to okazuje się, że każdy z nas miesięcznie wyrzuca do kosza około 50 złotych – zauważają.

Aby przeciwstawić się marnotrawieniu jedzenia, w Wadowicach otwarto Jadłodzielnię - lodówkę, do której można przynieść żywność, jakiej mieszkańcy nie dali rady zagospodarować.

- Możesz też bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Lodówka stanie w budynku na dworcu autobusowym i będzie dostępna codziennie w godzinach 6:00 – 20:00 – zachęcają wadowiccy urzędnicy. - Kiedy dzielisz się produktami i kiedy się nimi częstujesz, zapobiegasz marnotrawieniu jedzenia i stajesz się świadomym konsumentem. To inicjatywa dla każdego - żywność, której kupiłeś za dużo, możesz w każdej chwili włożyć do naszej lodówki. Ktoś z niej chętnie skorzysta się a Ty zapobiegniesz marnotrawieniu żywności – zaznaczają.

I powtarzają: „Nie marnuj... dziel się i częstuj!”


eł/fot. Pixabay.com
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl