Golemo
Aktualności
Czwartek, 15 maja 2014 23:28

Jabłonka: zamknięte przeprawy, powalone drzewa, szkody w infrastrukturze (zdjęcia)

- Na terenie gminy Jabłonka panują bardzo trudne warunki atmosferyczne, spowodowane wielkimi opadami deszczu oraz silnym porywistym wiatrem. Zniszczeniu uległa infrastruktura techniczna i mienie gminy - informują władze orawskiej gminy.
W komunikacie UG Jabłonka czytamy: "Działania ratownicze prowadzone są we wszystkich miejscowościach gminy. W działaniach uczestniczą wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych i pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Jabłonce. Rozdysponowano worki z piaskiem po wszystkich miejscowościach. Z powodu opadów deszczu zostały zamknięte przeprawy mostowe na rzekach. Nie zaleca się poruszania wokół zalanych koryt rzecznych, przebywania na mostach".

Na zdjęciach widać powalone drzewa na drodze Zawoja- Jabłonka - Przełęcz Krowiarki, drodze Spytkowice- Chyżne, podtopione domy i inne lokalne drogi, oczyszczalnia ścieków w Jabłonce, powalone drzewa na cmentarzu i obok kościoła. Worki z piaskiem układane są przez mieszkańców Lipnicy, Zubrzycy, Jabłonki i Podwilka.

Przypominamy, że Centrum Zarządzania Kryzysowego znajduje się w Urzędzie Gminy Jabłonka. W związku z sytuacją powodziową wprowadzono całodobowy dyżur oraz utworzono zespół do monitorowania sytuacji na terenie gminy. Centrum Logistyczne Zakładu Usług Komunalnych znajduje w dawnej lecznicy w Jabłonce.

Wójt Antoni Karlak apeluje, by zgłoszenia związane z panującymi warunkami kierować telefonicznie, do UG - (18) 26 111 00, PSP w Nowym Targu - (18) 26 109 71, lub nr. alarmowe 998 i 112.

s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl