Aktualności
Środa, 8 listopada 2017 14:46

Internauci i Interpol uratowali mieszkańca Małopolski

Znali się z wirtualnej rzeczywistości, ale dostrzegli realne problemy mieszkańca Myślenic. Internauci skupieni wokół jednej z gier komputerowych widząc kłopoty swego współgracza, powiadomili policję. Niepokojące informacje do Polski przybyły aż z Islandii.

Wczesnym rankiem 5 listopada do dyżurnego myślenickiej komendy dotarła korespondencja z Biura Interpolu w Rejkiawiku. Wynikało z niej, że pracownicy islandzkiego producenta i wydawcy gier komputerowych przekazali niepokojące informacje zgłoszone przez kilku graczy znanej gry komputerowej osadzonej w wirtualnym świecie science-fiction.

- W grę tą rozgrywaną za pośrednictwem internetu angażuje się nawet 350 tys. osób grających online na jednym serwerze. Jednym z przebywających w globalnej sieci był 28-letni mieszkaniec miejscowości w powiecie myślenickim – relacjonują małopolscy stróże prawa. - Nawiązując do swoich niepowodzeń w grze, składał on współgraczom bardzo niepokojące deklaracje, które wskazywały na to, że może popełnić samobójstwo. Internauci nie pozostawili go samego z problemem zgłaszając to do działu obsługi gry i inicjując działania pomocowe.

Równocześnie za pośrednictwem Biura Interpolu w Wiesbaden wpłynęła do Komendy Głównej Policji informacja od internautki, która na jednej z sieciowych platform video widziała jak mężczyzna spożył znaczne ilości tabletek i próbowała odwieść go od próby samobójczej. Przesłane dane dotyczyły tego samego mężczyzny co poprzednia informacja.

- Policjanci z Myślenic szybko dotarli do miejsca zamieszkania gracza. Zastali tam jego rodziców. Okazało się, że w pokoju syna są puste opakowania po lekach. Wkrótce policjanci odnaleźli mężczyznę poza domem. Ten potwierdził, że chciał popełnić samobójstwo zażywając duże ilości medykamentów. Funkcjonariusze niezwłocznie przekazali go wezwanym na miejsce ratownikom medycznym. Obecnie jego zdrowiu nic nie zagraża, jest pod opieką rodziny – zapewniają przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Opr.eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl