Aktualności
Wtorek, 25 kwietnia 2017 15:44

Impulsem na weekend majowy do Zakopanego

Z myślą o turystach wyjeżdżających w weekend majowy na Podhale, 29 kwietnia oraz 3 maja Koleje Małopolskie uruchomią dodatkowe pociągi przyspieszone na trasie Kraków Główny – Zakopane. Bilety w atrakcyjnie cenie można kupić już dziś za pośrednictwem aplikacji iMKA, karty MKA oraz systemu e-podróżnik.
Wszystkich, którzy na majówkę wybierają się do stolicy polskich gór i chcą ominąć kilometrowe korki na zakopiance, zachęcamy do skorzystania z oferty Kolei Małopolskich. Nowoczesne Impulsy wojewódzkiej spółki zarówno 29 kwietnia jak i 3 maja pokonają trasę Kraków – Zakopane w obu kierunkach. Mogą z nich zatem skorzystać zarówno osoby planujące pięciodniowy wypoczynek, jak również turyści, którzy chcą tylko na chwilę wybrać się na Podhale. Po drodze oprócz stacji Kraków Główny pociągi zatrzymają się na najważniejszych przystankach trasy – m.in. w Skawinie, Kalwarii Zebrzydowskiej Lanckoronie, Suchej Beskidzkiej czy Nowym Targu.

W najbliższą sobotę 29 kwietnia, o godzinie 7:36 ze stacji Kraków Główny w stronę Zakopanego odjedzie nowoczesny pociąg Kolei Małopolskich wyposażony w bezprzewodowy internet i liczne udogodnienia dla pasażerów. Do stolicy Tatr dotrze równo po trzech godzinach – o 10:36. W drogę powrotną wyruszy jeszcze tego samego dnia o 16:00, a równo o 19:34 zakończy swój bieg w Krakowie.

Koleje Małopolskie zadbały także o turystów, którzy po długim weekendzie chcą wrócić do swoich domów. 3 maja zaplanowano kursy: o 11:21 z Krakowa do Zakopanego (przyjazd 14:21), oraz o 16:40 z Zakopanego do Krakowa (przyjazd 19:34). Tego dnia będzie to najszybsze połączenie kolejowe pomiędzy Zakopanem a Krakowem (2 godziny 54 minuty).

Bilety w atrakcyjnej, najniższej na rynku cenie (14 zł za bilet normalny; 6,86 zł za bilet studencki na trasie Kraków Główny - Zakopane) można nabyć w przedsprzedaży za pośrednictwem karty MKA, aplikacji iMKA oraz systemu e-podróżnik. W dniu kursu bilet będzie można kupić także na pokładzie pociągu Kolei Małopolskich, bezpośrednio u konduktora.

Szczegóły dot. połączeń:opr.s/
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
cross
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl