Aktualności
Środa, 21 września 2016 20:51

Impreza plenerowa "Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych"

Dziś na terenie nowotarskiego lotniska i restauracji „Ranczo Lot” odbyła się integracyjna impreza plenerowa w ramach projektu "Integracja w Powiecie Nowotarskim w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Edycja trzecia". W imprezie wzięło udział około 400 osób.
Rozgrywki i zabawy sportowe kolejny raz stworzyły szansę na zdrowe, aktywne spędzenie wolnego czasu, umożliwiając jednocześnie sprawdzenie swoich możliwości w atmosferze zdrowej rywalizacji, współzawodnictwa i pełnej integracji, były też okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania przyjaźni.

Choć wydawało się, że pogoda spłata nam małego figla, to na szczęście chmury odeszły, przebijające się promienie słońca osuszyły arenę sportowej rywalizacji, a rześkie powietrze zachęcało do ruchu i aktywnego udziału w kolejnych grach i konkurencjach sportowych. Podczas festynu zorganizowano też wiele innych atrakcji, a wśród nich między innymi: warsztaty edukacyjne o tematyce przyrody gorczańskiej i spacer edukacyjny w towarzystwie przewodnika po rezerwacie „Bór na Czerwonem”. Dla najmłodszych przygotowano kącik plastyczny, malowanie twarzy w najbardziej wymyślne wzory, dmuchane zjeżdżalnie oraz mini park linowy.

W programie imprezy zaprezentowano pokaz walki szablą historyczną Gow Now – Grupa Klinga z udziałem uczniów SOSW Nr 1 w Nowym Targu. Podczas tego wyjątkowego spotkania nie zabrakło sportowej walki i zaangażowania, a gdy opadły emocje każdy z chęcią posilił się ciepłym posiłkiem. Na wszystkich uczestników czekały też słodkie niespodzianki i napoje. Jak się okazuje od niepełnosprawnych można się wiele nauczyć, choćby sztuki radości życia, bo pomimo problemów zdrowotnych nie marudzą, lecz działają, są otwarci na kontakty międzyludzkie i wzajemne relacje.

Organizatorem spotkania był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu. Partnerzy: Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Nowym Targu, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Rabce-Zdroju, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Szczawnicy oraz Fundacja na Rzecz Pomocy Niepełnosprawnym Wychowankom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 1 w Nowym Targu. 

Projekt realizowany był przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz z budżetu Powiatu Nowotarskiego.

Bogusława Dudek SOSW nr1 w Nowym Targu

zdj. Michał Adamowski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl