Golemo
Aktualności
Poniedziałek, 1 lipca 2013 11:41

IX Małopolski Piknik Lotniczy (zdjęcia)

Kilkadziesiąt samolotów różnego typu można było podziwiać na niebie nad Krakowem w miniony weekend - podczas IX Małopolskiego Pikniku Lotniczego. Swoje umiejętności zaprezentowali najlepsi piloci i zespoły akrobacyjne. W pierwszym dniu doszło do awarii samolotu - nikt nie odniósł obrażeń.
Impreza odbywała się na terenach dawnego lotniska Rakowice-Czyżyny.

Do niepokojącej sytuacji doszło podczas awaryjnego lądowania - jeden z samolotów uszkodził skrzydło. 56-letni pilot z Warszawy siedzący za sterami samolotu typu Piper Cub zauważył tuż po starcie, że zaświeciła się kontrolka sygnalizująca awarię silnika. Postanowił awaryjnie lądować, ale samolot przewrócił się, urywając skrzydło.

Sobotnie pokazy opóźniły się ze względu na niski pułap chmur. Na początku zaprezentowali się motolotniarze, a niemiecki pilot akrobacyjny Uwe Zimmermann na samolocie Extra 200-300 wykonał pokaz złożony z efektownych figur. Potem nastąpił przelot rumuńskiej grupy Aerobatic Yakkers na dwóch samolotach Jak-52TW oraz skoki spadochronowe. Swoje umiejętności prezentowała Grupa Akrobacyjna "Żelazny", Jurgis Kairys, mistrz Polski w akrobacji samolotowej Artur Kielak i wielokrotny mistrz świata w akrobacji szybowcowej Jerzy Makula.

opr.s/ zdj. Michał Bachulski
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl