Aktualności
Piątek, 3 października 2014 13:29

II. Nowohucki Festiwal Sztuki

Rozpoczął się II. Nowohucki Festiwal Sztuki w Krakowie. W programie wystawy, koncerty, warsztaty i happeningi. Ideą Festiwalu Sztuki jest łączenie i przenikanie różnych nurtów i gatunków sztuki – począwszy od uważanych za tradycyjne: malarstwa, grafiki oraz rzeźby, aż po performance.
Program:

- Wystawa prac Zdzisława Beksińskiego – obrazy i grafiki ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, udostępniona specjalnie na festiwal. Wystawa będzie dostępna dla publiczności jeszcze przez dwa tygodnie po zakończeniu NFS.
- „Inspiracje Mistrza Beksińskiego” – koncert kameralny Filharmoników Krakowskich, w programie którego znajdą się utwory europejskiej czołówki kompozytorów (m.in. Schnittke, Szostakowicz, Mahler), w których inspiracji szukał Beksiński. Koncert będzie połączony z otwarciem wystawy prac artysty.
- Targi Młodej Sztuki i Designu – wystawcami będą młodzi najlepiej zapowiadający się artyści i projektanci dla których Targi są doskonałym początkiem kariery artystycznej, jak i szansą dla każdego, kto chciałby za przystępną cenę stać się posiadaczem dobrej niekonwencjonalnej sztuki na swój własny, prywatny użytek.
- Scena Młodych – koncerty młodych, dobrze zapowiadających się zespołów muzycznych, które będą się odbywać na scenie plenerowej przed budynkiem NCK. Zwieńczeniem obydwu dni będą koncerty finałowe, podczas których wystąpią dwa znane i lubiane zespoły.
- Wystawa – Janusz Leśniak – „Tajemnica Mandali” – wernisaż fotografii Janusza Leśniaka oraz projekcja autorskich filmów wywodzących się z jego dotychczasowej twórczości.
- Debata „Sztuka i pieniądz...” – dyskusja panelowa poświęcona związkom sztuki z innymi dziedzinami życia. Pomysłodawcą i moderatorem jest prof. dr hab. Jerzy Hausner, kierownik Katedry Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
- Warsztaty artystyczne – otwarte zajęcia z różnych dziedzin sztuki, między innymi ceramiki i grafiki, dostępne dla odwiedzających.
- Dodatkowo przewidziana jest organizacja zabaw animacyjnych dla dzieci.
- Spektakl baletowy Romeo i Julia w wykonaniu The Russian National Ballet, zespołu który od lat zachwyca swoim kunsztem i cieszy się wielkim uznaniem na całym świecie.

/ab
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl