Aktualności
Czwartek, 6 czerwca 2019 16:00

II Mistrzostwa Małych Ratowników

Dzieci z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czernichowie, Społecznej Szkoły Podstawowej w Woli Batorskiej oraz Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach stanęły na podium w zorganizowanych przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe II Mistrzostwach Małych Ratowników. Finał konkursu rozegrany został 6 czerwca podczas Dnia Otwartego Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Mistrzostwa Małych Ratowników to konkurs, w którym uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych z małopolskich szkół podstawowych mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy oraz umiejętności praktycznych z zakresu pierwszej pomocy. W czwartek odbyły się zmagania tych szkolnych drużyn, które wyłonione zostały w pierwszym etapie konkursu. Byli to uczniowie, którzy w ramach eliminacji przygotowali fotografie na temat „AED ratuje życie”.

Zawody zorganizowane zostały na wzór profesjonalnych mistrzostw w ratownictwie medycznym i składały się z części teoretycznej w postaci testu oraz kilku zadań praktycznych, m.in. z wykorzystaniem manekinów szkoleniowych oraz AED.

Dzień Otwarty Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego został organizowany w ramach Święta Małopolski.

I miejsce i puchar Marszałka Województwa Małopolskiego Małopolska zdobył zespół RESQ TEAM z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Czernichowie w składzie: Dawid Galos, Dominik Orlita i Krzysztof Urbańczyk.
II miejsce i puchar Wojewody Małopolskiego Piotr Ćwik zdobył zespół STRAŻNICY ŻYCIA ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sue Ryder w Woli Batorskiej w składzie: Julia Kaczmarczyk, Damian Papadopoulos, Agnieszka Syguła.
III miejsce i puchar dyrektora Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego zdobył zespół AED i SPÓŁKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobczycach w składzie: Alicja Ciętak, Martyna Sikora, Anna Suchta.
Nagrodę specjalną za najlepszą fotografię nadesłaną w eliminacjach do konkursu zdobył zespół BJO TRIO ze Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie w składzie: Bartosz Godula, Joanna Kotarba, Oliwia Szewczyk.
GRATULUJEMY!
PATRONAT HONOROWY:
Piotr Ćwik – Wojewoda Małopolski
Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego
PATRONAT MEDIALNY:
Dziennik Polski, Radio Kraków, TVP Kraków
SPONSOR:
Park Wodny Kraków

źródło: fot. Tomasz Cichocki i materialy prasowe Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl