Aktualności
Poniedziałek, 6 maja 2019 19:15

III Małopolskie Święto Godności

Dzisiaj na starosądeckich błoniach przed ołtarzem papieskim odbyło się III Małopolskie Święto Godności. Powiat Nowosądecki reprezentował starosta Marek Kwiatkowski.
- Dzisiejsze spotkanie ma nam przypomnieć i mocniej uświadomić, że każdy człowiek zasługuje na naszą uwagę, szacunek i zrozumienie. W biegu życia często zapominamy o tych prostych, oczywistych prawdach. Dlatego tak cenne są inicjatywy, które uwrażliwiają nas na los innych, pomagają zrozumieć, jak niewiele potrzeba, aby życie drugiego człowieka uczynić radośniejszym i szczęśliwszym – mówił marszałek małopolski Witold Kozłowski, który wziął udział w uroczystościach.

Rozpoczęła je msza św. odprawiona przez bpa Stanisława Salaterskiego. Pomimo niekorzystnej pogody, przybyło na nią kilkaset osób niepełnosprawnych z całego regionu, a także posłowie i władze samorządowe. Po nabożeństwie wszyscy mieli okazję obejrzeć prace finałowe konkursu plastycznego „W rytmie pór roku – inspiracje twórczością Stanisława Wyspiańskiego”, degustować potrawy regionalne i obejrzeć występy podopiecznych Świetlicy Środowiskowej w Gorlicach oraz Stowarzyszenia na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Dzieci Niepełnosprawnych „Nasz Dom”.

Organizatorem wydarzenia był małopolski oddział Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, któremu szefuje Marta Mordarska.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl