Golemo
Aktualności
Sobota, 7 kwietnia 2018 16:06

Huczne powitanie Kamila Stocha w Zębie (zdjęcia)

Mistrz olimpijski, zwycięzca Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni Kamil Stoch jest uroczyście witany w rodzinnej miejscowości, czyli Zębie. Witają go włodarze Podhala, gminy, mieszkańcy i kibice.
Na scenie plenerowej Kamil Stoch odbiera słowa uznania i gratulacje za swoje sportowe osiągnięcia. Towarzyszy mu żona, jest też inny członek kadry - Dawid Kubacki. - Dziękuję wszystkim moim kibicom, tym którzy za mną jeździli cały sezon, tym którzy dzisiaj tutaj są i mojemu fanklubowi. To dla mnie piękna chwila, dziękuję z całego serca - mówił.

Spotkanie w Zębie relacjonują na żywo ogólnopolskie telewizje m.in. TVN24 czy TVP.info.

- Witamy w domu, pomiędzy swoimi, w gronie tych, którzy ci towarzyszą od dziecka - mówił jako pierwszy wójt Bronisław Stoch. Podkreślał, że dziś pod jego adresem płyną słowa uznania i gratulacje. - One są potrzeba serca bo jesteśmy ci bardzo wdzięczni - mówił.

Kamil Stoch odpowiadał na pytania przygotowane przez organizatorów. Mówił, czym jest dla niego sława, jak sobie z nią radzi, jaki jest jego sposób na sukces, a także czy lubi gotować. O tym jak być żoną mistrza opowiadała też Ewa Bilan-Stoch.

- Jako że jestem wśród swoich, będę mówił po naszemu - dodał i na część pytań odpowiadał gwarą.

Po pytaniach przyszedł czas na przemówienia i gratulacje. Jako pierwsi składali je parlamentarzyści - senator Jan Hamerski, posłanka Anna Paluch i poseł Edward Siarka. - Dzięki pana sukcesom szybciej mija nam zima - mówił poseł Siarka.

Małopolska Kurator Oświaty Barbara Nowak podkreślała, że mistrz z Zębu jest wzorem człowieka i sportowca, który należy naśladować.

Starosta tatrzański Piotr Bąk zwracał uwagę, że w podzielonej Polsce sukcesu Kamila Stocha są tym, co Polaków nie dzieli, ale jednoczy.

Na koniec był tort, który Mistrz Olimpijski własnoręcznie pokroił.

r/ zdjęcia Marcin Szkodziński

źródło: podhale24

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl