Aktualności
Czwartek, 11 sierpnia 2016 13:01

Hospicjum dla dzieci potrzebuje pomocy

Pierwsze w Polsce centrum, którego celem jest zapewnienie kompleksowej opieki dla ciężko chorych dzieci, przy jednoczesnym, czasowym odciążeniu ich rodzin, miało w Krakowie zostać otwarte wiosną. Jednak Małopolskie Hospicjum dla Dzieci już po raz trzeci przekłada termin uruchomienia placówki.
Aby zamknąć inwestycję, potrzebnych jest jeszcze pół miliona złotych.

Anna Nawrocka liczy na to, że centrum uda się otworzyć we wrześniu. Powstaje ono przy ul. Odmętowej 4 w Nowej Hucie. Tam w ciągu roku przygotowano kolorowy, nowoczesny budynek, w którym będą mogły znaleźć czasową opiekę ciężko chore dzieci. Trafią na dwa tygodnie. Pacjentami zajmie się wykwalifikowany zespół medyczny. W tym czasie ich rodzice mogą zadbać o swoje zdrowie, przeprowadzić remonty, załatwić urzędowe sprawy lub po prostu odpocząć.

Wrażenie robią sale, w których mali pacjenci będą mieli przeprowadzane, w znieczuleniu ogólnym, np. zabiegi stomatologiczne. W centrum będzie też mogło przebywać 10 pacjentów stabilnych zdrowotnie. Ich pobyt będzie nieodpłatny.

Budowa centrum była możliwa dzięki wsparciu The Velux Foundations, która uznała, że ten projekt jest wart finansowania. Skandynawska fundacja przekazała 4 mln zł na inwestycję i obiecała pomagać przez pierwszy rok działania centrum.

Pieniędzy brakuje, ponieważ koszty wzrosły. Liczy się każda złotówka. Można pomóc, wpłacając darowiznę on-line przez internetową stronę Siepomaga lub na konto bankowe: PKO BP: 40 1020 2892 0000 5702 0179 5541, tytułem: Darowizna na budowę COW - Małopolskie Hospicjum dla Dzieci w Krakowie, ul. Czerwonego Kapturka 10, 31-711 Kraków.

opr. ab

źródło: krakow.naszemiasto.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl