Aktualności
Czwartek, 12 lipca 2018 16:10

Honory dla pułkowników

Starosta nowosądecki Marek Pławiak spotkał się dzisiaj z płk. SG Markiem Kitą i ppłk. SG dr. hab. Stanisławem Strączkiem. Obaj odchodzą na emeryturę. Za ich dotychczasową służbę i współpracę z władzami Powiatu Nowosądeckiego, starosta wyróżnił ich Złotym Jabłkiem Sądeckim. Obaj panowie otrzymali również okolicznościowe grawertony.
- Z okazji pożegnania z mundurem składam Panu serdeczne podziękowania za dobrą współpracę z władzami samorządowymi Powiatu Nowosądeckiego oraz wkład w budowanie systemu bezpieczeństwa w regionie – mówił starosta do płk. SG Marka Kity, naczelnika Wydziału Zabezpieczenia Działań Karpackiego Oddziału Straży Granicznej. - Pańska fachowość i profesjonalizm doskonale sprawdziły się we współdziałaniu z Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego,
zwłaszcza w czasie klęsk żywiołowych i Powiatowych Ćwiczeń Obronnych. Życzę Panu dużo zdrowia, realizacji planów oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Mam również nadzieję, że będziemy mieć jeszcze wiele okazji do współpracy w działaniach na rzecz mieszkańców Sądecczyzny.

Grawerton i Złote Jabłko Sądeckie otrzymał także ppłk SG dr hab. Stanisław Strączek - naczelnik i I kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej.

- Dziękuję Panu za dobrą współpracę z władzami Powiatu Nowosądeckiego oraz wkład w promocję Sądecczyzny w Polsce i na świecie. Pański talent, zaangażowanie i pracowitość dla wielu młodych ludzi stały się wzorem postawy żołnierza-artysty – mówił starosta Marek Pławiak.

Starosta wręczał honorowe odznaczenie wraz z członkiem Zarządu Marianem Rybą.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl