Aktualności
Czwartek, 19 czerwca 2014 21:28

Honorowa Flaga Europy dla gminy Jabłonka

Jabłonka dołączyła do grona miejscowości europejskich, w tym kilku polskich, którym przyznano Flagę Honorową Rady Europy. Gmina otrzymała wyróżnienie za "aktywność międzynarodową i zasługi dla promocji idei jedności europejskiej". Uroczyste wręczenie prestiżowej nagrody nastąpi w piątek 20 lipca na stadionie sportowym w Jabłonce. Flagę wręczy wójtowi komisarz Rady Europy.
Flaga Honorowa Rady Europy to już drugie europejskie wyróżnienie dla Jabłonki. Sześć lat temu gmina otrzymała Dyplom Europejski przyznany za "aktywność międzynarodową i zasługi na rzecz promocji idei jedności europejskiej". Kolejne w gradacji wyróżnienia to Tablica Honorowa oraz Nagroda Europy.

Nagroda wręczona zostanie władzom gminy podczas zorganizowanego w Jabłonce XXIII Orawskiego Lata.

W programie trzydniowej imprezy przewidziano m. in. poświęcenie mostu na potoku Piekielnik - Guzówka, promocję wydawnictwa o Gminie Jabłonka i współpracy z miastami partnerskimi, wręczenie nagród w konkursie „Moja Orawa - Moja Europa", koncert „Orawa nas łączy", spotkanie gmin partnerskich, wręczenie Nagrody Wójta „Pasterski Róg", koncerty zespołów regionalnych, konkursy - „Popisy Hajduków", „Masło moje masło", „Wspinanie na pal" oraz występ kabaretu „Rak" i na zakończenie - koncert "Urszuli".

s/ zdj. premier.gov.pl
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Koronawirus
Najczęściej czytane
Reklama
Bajania
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl