Aktualności
Poniedziałek, 1 marca 2010 21:31

Hamerski wróci do PiS?

Jan Hamerski ze Szczawnicy, radny Sejmiku Województwa Małopolskiego i były starosta nowotarski, został przywrócony do Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziało się nieoficjalnie P24 od polityków tej partii.
W styczniu Zarząd Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości podjął uchwałę o wykluczeniu Hamerskiego z partii. Jego koledzy z PiS zarzucili mu nielojalność, a władzom Związku Podhalan, w którego władzach jest Hamerski, próbę rozbicia koalicji PO-PiS w Radzie Powiatu Nowotarskiego.

Jan Hamerski, jak zapowiedział, odwołał się do władz głównych PiS. Informacja o przywróceniu go do partii obiegła dzisiaj środowisko lokalnych działaczy partii. Szef PiS w powiecie nowotarskim senator Tadeusz Skorupa mówi, że nie ma oficjalnego potwierdzenia tej informacji, ale jest możliwa. - Wiem, że ponoć taka decyzja jest, o przywróceniu, ale uzasadnienia nie widziałem - dodaje poseł Edward Siarka z Raby Wyżnej, wiceprezes Zarządu Okręgowego PiS.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że w sprawie Hamerskiego miał interweniować krakowski poseł Zbigniew Wasserman. Nie udało nam się jednak już dziś skontaktować z biurem posła, ani z nim samym.

Informacji o podjęciu oficjalnej decyzji w tej sprawie nie potwierdza posłanka PiS z Krościenka Anna Paluch. - Postępowanie w tej sprawie jeszcze się nie zakończyło - mówi P24.

Przywrócenie Jana Hamerskiego do partii oznaczałoby porażkę lokalnych polityków tej partii, którzy długo walczyli o wykluczenie go z PiS.

r/s/

źródło: Podhale24.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl