Aktualności
Niedziela, 19 listopada 2017 15:41

Grupa krynicka GOPR ratuje turystów od 65 lat (zdjęcia)

W Krynicy-Zdroju odbył się jubileusz 65-lecia Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Krynickiej GOPR. Z tej okazji starosta nowosądecki przyznał jednostce nagrodę finansową oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie.
- Dziękuję za codzienną gotowość do niesienia pomocy, ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa odpoczywających w regionie turystów oraz mieszkańców Sądecczyzny – mówił starosta Marek Pławiak. – Wasza praca jest trudna i niebezpieczna, wymaga wielkiej wiedzy i umiejętności. Nie zważając na to, codziennie ratujecie ludzkie życie i zdrowie. Bardzo za to dziękuję!

Starosta przyznał duże Złote Jabłko Sądeckie dla Grupy Krynickiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych. Odebrał ją Michał Słaboń – szef Grupy Krynickiej GOPR. Starosta Marek Pławiak z członkiem Zarządu Powiatu Nowosądeckiego Marianem Rybą wręczyli też Złote Jabłka Sądeckie dla wyróżniających się ratowników. Otrzymali je: Robert Kogut, Grzegorz Sus, Janusz Rutka, Łukasz Smetana, Piotr Maślanka i Roman Hasior. Srebrne Jabłka Sądeckie otrzymali: Maciej Więcek, Marek Kotarba, Tomasz Kościsz i Antoni Piotrowski.

Starosta również został wyróżniony. Szef Krynickiej Grupy GOPR Michał Słaboń odznaczył go Odznaką Honorową za Zasługi dla Ratownictwa Górskiego. Uhonorowano też Ryszarda Wąsowicza – kierownika Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, który na co dzień współpracuje ze służbami i inspekcjami. Otrzymał, podobnie jak starosta Marek Pławiak, medal Za Zasługi dla Grupy Krynickiej GOPR.

W spotkaniu, które odbyło się w Pijalni w Krynicy-Zdroju wzięli udział goprowcy z całej Polski. Nie zabrakło przedstawiciela prezydenta RP Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło, wicewojewody Małopolskiego Józefa Gawrona, przedstawicieli Policji, Straży Pożarnej, WOPR, burmistrza Krynicy Dariusza Reśki oraz ratowników i przyjaciół GOPRu. Nie mogło tez zabraknąć Jana Łuszczewskiego – prezesa Zarządu Głównego GOPR i szefów wszystkich oddziałów tej formacji w Polsce.

olsz/ zdj. Maria Olszowska

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl