Aktualności
Piątek, 10 sierpnia 2018 17:16

Grozili policjantom śmiercią i próbowali odebrać im broń

Opuchnięcia na twarzy, uszkodzony nos i podrażnienia oczu - to obrażenia, jakich doznali funkcjonariusze gdowskiej policji w wyniku starcia z imprezowiczami.

Nieprzyjemnie zakończyło się "Święto Ziemi Gdowskiej". Podczas imprezy funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gdowie podczas zabezpieczania tego wydarzenia musieli interweniować wobec zakłócających spokój grupy osób.

- W trakcie podjętej interwencji te osoby zachowywały się agresywnie oraz kierowały w stosunku do policjantów groźby pozbawienia życia - relacjonują przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce. - Podczas szamotaniny jeden ze sprawców próbował odebrać broń służbową funkcjonariuszowi. Pomimo wezwań policjantów do zachowania zgodnego z prawem agresywne osoby nie reagowały.

Na miejsce przybyło policyjne wsparcie. Pięć agresywnych osób zostało zatrzymanych. Wszyscy byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu. Ponadto jeden ze sprawców usiłował wręczyć policjantowi pieniądze w kwocie 200 zł łapówki.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.

- Prokuratura Rejonowa w Myślenicach zastosowała wobec sprawców środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zobowiązała podejrzanych do stawiennictwa się 3 razy w tygodniu - dodają wieliccy stróże prawa.

opr. eł
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl