Golemo
Aktualności
Sobota, 29 sierpnia 2020 18:06

Góralski kulig w Zakopanem - którą ofertę wybrać? (art. sponsorowany)

Chyba nic tak nie kojarzy się z Zakopanem jak oscypki i dorożki, a w zimie kuligi. Choć są one również organizowane latem. To zimą mają swój niepowtarzalny urok. Biała sceneria, góralska herbata i ten smak prawdziwego chleba.swojska, a nie z hipermarketu?
Jednak oferta ofercie nierówna, jak wybrać taką, gdzie kiełbasa będzie faktycznie swojska, a nie z hipermarketu?

Zarobić, ale się nie narobić, to hasło przyświeca wielu ludziom i w przypadku atrakcji w Zakopanem, zanim wydasz pieniądze, też należy dwa razy zapoznać się z firmą i ofertą. Kuligi są tak popularne, że z pewnością nie raz i nie dwa zostaniesz zaczepiony na Krupówkach. Dlaczego nie warto kupować biletu na ulicy?

Kulig to nie tylko zimowa przygoda
Kuligi w Zakopanem organizowane są przez okrągły rok, ale to te zimowe są najpiękniejsze. Choć latem dużym plusem jest biesiadowanie przy ognisku, pieczenie kiełbasek, muzyka i zbójnickie zabawy na świeżym powietrzu. Każda pora ma swój urok. I jak się okazuje nie tylko są organizowane kuligi dla większych grup, ale również prywatne kuligi, przeczytaj na stronie https://www.zakopaneatrakcje.info/atrakcja/kuligi/. Płacimy wówczas za czteroosobową dorożkę, a czas przejażdżki to 60 minut.

Kuligi w Dolinie Chochołowskiej i na Krzeptówkach

Gdzie są najlepsze kuligi? Oczywiście w najpiękniejszej i najdłuższej tatrzańskiej dolinie, czyli w Dolinie Chochołowskiej. Kuligi organizowane są również na Krzeptówkach. Jest to jedna z najbardziej znanych dzielnic Zakopanego, kojarząca się głównie z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej. Koszt zależy od wybranej oferty oraz od okresu, oczywiście w Sylwestra czy święta jest drożej. Warto śledzić ofertę online, czasem są zniżki przy rezerwacji przez internet.

Swojska kiełbasa, góralski chleb, swojski smalczyk

Kuligi to nie tylko godzinna przejażdżka, bo najczęściej już na starcie goście otrzymują pakiet powitalny. Zimą rozgrzewa grzane wino bądź herbata z prądem. Po kuligu przychodzi czas na dwugodzinne biesiadowanie. Przygrywa góralska kapela, a zbójnicy wciągają uczestników w różne, najczęściej bardzo śmieszne zabawy. Kulig należy już do atrakcji całorocznych.

Inne atrakcje

Jeśli szukasz atrakcji w Zakopanem, całorocznych, darmowych czy tanich bądź atrakcyjnych, dużo propozycji znajdziesz na stronie https://www.zakopaneatrakcje.info/. Ten portal pokazuje jak wiele jest możliwości spędzania czasu wolnego w Zakopanem przez okrągły rok. I wcale nie trzeba mieć worka pieniędzy.

Jak wybrać kulig?

Przede wszystkim przyjrzyj się firmie, jakie ma za sobą doświadczenie? Czy działa legalnie? Jaki jest program wycieczki? Jakie mają opinie od osób, które korzystały z jej oferty. Dzięki temu unikniesz przykrej niespodzianki w postaci nudnego kuligu i kiełbasy z chlebem z pobliskiego supermarketu. Często warto dopłacić parę złotych, ale brać udział w prawdziwym kuligu, napawając się niezwykłymi widokami i racząc prawdziwie swojskim jedzeniem.
Zainteresowanie kuligami organizowanymi przez znane, zakopiańskie firmy jest duże. Dlatego zarezerwuj miejsce online, dzięki czemu masz pewność, że weźmiesz w nim udział.

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Hokej UNIA JP
Najczęściej czytane
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl