Aktualności
Czwartek, 30 lipca 2015 14:57

Gorące Bałkany na 3. Pannonica Folk Festival

Największy w Polsce festiwal kultury bałkańskiej po raz trzeci odbędzie się w dniach 27-29 sierpnia 2015 w Barcicach nad Popradem, niedaleko Starego Sącza. Trzy dni szalonej zabawy przy najlepszych, bałkańskich rytmach, osiem koncertów zespołów z Polski, Serbii, Węgier, Bułgarii, Czech, Kanady.
Tradycyjnie już impreza ugości czołowych przedstawicieli serbskich brass bandów. W ubiegłym roku do wrzenie doprowadzili publiczność Marko i Boban Marković. W tym roku podobnych emocji można się spodziewać po koncercie Barka Brass Band, który na słynnym festiwalu w Guczy zdobył wszystkie możliwe nagrody. Serbom z pewnością nie będą dłużni Bubliczki! To jedna z gwiazd tegorocznej Pannoniki. Żywiołowy zaciąg siedmiu piekielnie zdolnych muzyków wywodzących się z Kaszuby i Szczecina. Ich muzyka to doskonała mikstura muzyki cygańskiej, żydowskiej – z bałkańską energią i kaszubską treścią. Całkiem orientalny nastrój wyczarują muzycy zespołu Sarakina. Ten polsko-bułgarsko-czeski band zabierze nas w podróż na kresy Pannonii – aż po Macedonię. Jeszcze dalej w muzycznej interpretacji bałkańskich melodii pojedziemy z Sudarynja Electro – nowoczesne, etno folkowe, klubowe brzmienia spodobają się wszystkim, którzy od festiwalu oczekują przede wszystkim dobrej, tanecznej zabawy.

Łyk tradycji przełknie każdy zakochany w ckliwych, romskich pieśniach. Tak będzie na koncercie Romengo & Monika Lakatos – nazywanych węgierskim towarem eksportowym, zaś Ravnica z Serbii zabierze nas w klimaty bałkańskiej kafany. To serbski autentyk, przez lata rozwijający styl kafana, a dziś tworzące swoiste fusion, w którym jest miejsce tak na muzykę byłej Jugosławii jak i całkiem współczesne aranżacje z rockową nutą. I na koniec Lemon Bucket Orkestra z Kanady. Ich muzykę określa się jako balkan-klezmer-gypsy-punk & party music mix. Od Nowego Yorku po Berlin, od Bukaresztu po Barcice wszędzie, gdzie się pojawia zespół uznawany jest za rewolucyjną bombę bez barier i bez granic.

Dla tych, którym mało będzie wieczornych koncertów przygotowano gorącą, bałkańską potańcówkę przy najlepszych DJ-skich setach. Zaś dla kinomanów co wieczór pokaz najlepszych filmów dokumentalnych o Bałkanach i bałkańskiej kulturze.

W czasie festiwalu dostępny będzie szeroki wybór gorących dań i posiłków, w tym wegetariańskich, oryginalnych bałkańskich potraw i napitków. Do tego warsztaty tańców, śpiewu, rękodzielnictwa, wspólne wyjścia w góry, jazda konna. Specjalny program zabaw i warsztatów obejmie najmłodszych gości Festiwalu. Goście mogą zdecydować się na nocleg na festiwalowym polu namiotowym – do czego zachęcamy – jak i w wielu okolicznych kwaterach prywatnych i pensjonatach. Dla zmotoryzowanych przygotowano specjalny parking gdzie w odległości kilku minut piechotą można pozostawić swój pojazd.

Karnety na festiwal w cenie: od 58 zł do 90 zł (w zależności od wybranej opcji zakwaterowania) dostępne są na stronie: https://ekobilet.pl/ckis oraz w EMPIK-ach i innych miejscach sprzedaży w systemie TICKETPRO. Dzieci o wzroście do 140 cm GRATIS (wejście z dorosłym posiadającym karnet).

Program imprezy:
Czwartek 27.08.2015
Koncerty zaczynają się od 19:30
Koncert: Ansambl Ravnica (Serbia)
Koncert: BalkanSevdah (Polska)
Impreza: Guczodisko w Stodole (DJ Ludwik Zamenhof)
Film: pokaz filmu dokumentalnego

Piątek - 28.08.2015
Koncerty zaczynają się od 18.30
Warsztaty, animacje: od rana do popołudnia
Koncert: Sarakina (Polska)
Koncert: Bubliczki (Polska)
Koncert: LemonBucketOrkestra (Kanada)
Film: pokaz filmu dokumentalnego

Sobota - 29.08.2015
Koncerty zaczynają się od 18.30
Warsztaty, animacje: od rana do popołudnia
Koncert: Sudarynja Electro (Polska)
Koncert: Romengo& Monika Lakatos (Węgry)
Koncert: Barka BrassBand (Serbia)
Film: pokaz filmu dokumentalnego

opr. ab

źródło: 24tp.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl