Aktualności
Środa, 24 sierpnia 2016 13:49

Gminne dożynki w Czorsztynie (zdjęcia)

W Sromowcach Niżnych odbyły się uroczystości dożynkowe gminy Czorsztyn. Zgodnie w tradycją, co roku imprezę dożynkową organizuje inna wieś. W zeszłym roku gospodarzami były Sromowce Wyżne, natomiast za rok będzie to sołectwo Huba.
Uroczystość rozpoczęła się mszą św. dziękczynną, po której mieszkańcy, turyści oraz zaproszeni goście udali się barwnym korowodem do amfiteatru nad Dunajcem. Na czele dumnie kroczyła strażacka orkiestra dęta, poczty sztandarowe flisaków i strażaków z okolicznych OSP oraz ubrane w stroje regionalne przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich, niosące wieńce dożynkowe.

Po przybyciu na miejsce, zebranych przywitał wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, który podziękował Bogu za udane plony oraz gospodarzom za trud jaki wkładają w codzienną pracę na roli. Na zakończenie swojej przemowy wójt życzył wszystkim udanej zabawy.

Każdy przybyły na uroczystość miał możliwość spróbowania specjalnie upieczonego na tą okazję chleba oraz pieczonego barana.

Ważnym punktem programu był konkursu na najpiękniejszy wieniec dożynkowy, w którym jury doceniało kunszt wykonania i pomysłowość kompozycji a także nawiązanie do tradycji.

Na początku części artystycznej licznie zebrana w amfiteatrze publiczność mogła posłuchać Orkiestry Dętej z Maniów. Potem na scenie wystąpiły dziecięce zespoły regionalne: „Sromowianie” i „Małe Flisoki” przedstawiając pienińskie tańce oraz przyśpiewki. Kolejnym punktem programu były koncerty zespołów Folk Power, Syćko Gro oraz Taryfa Nocna – Beata. Po występach artystycznych do późnych godzin nocnych odbyła się biesiada przy muzyce i tańcach.

Uroczystości dożynkowe zorganizował wójt gminy Czorsztyn, przy współpracy z Gminnym Centrum Kultury oraz z mieszkańcami Sromowiec Niżnych. Imprezę poprowadził Artur Majerczak.

Joanna Dziubińska pieniny24
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
WSB
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl