Aktualności
Piątek, 9 marca 2018 16:35

Glob znika z krajobrazu Oświęcimia

Przez wiele lat straszył mieszkańców i turystów odwiedzających gród znad Soły. Ruszyła rozbiórka sławnego niegdyś w Oświęcimiu hotelu Glob.

W miejscu jednego z najnowocześniejszych niegdyś hoteli w okolicy powstanie wielopoziomowy parking typu Park and Ride, który będzie pełnić funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic czy Czechowic – Dziedzic. Będzie posiadał cztery kondygnacje z ciekawą elewacją, gdzie powstaną stanowiska postojowe dla 300 samochodów, miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

- Na parkingu będzie obowiązywała komunikacja w układzie „split levels”, z jednokierunkowym ruchem pojazdów i systemem dwóch podwójnych pochylni, do jazdy w górę i w dół. Na parterze zaprojektowano miejsca na samochody osób niepełnosprawnych, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca na rowery– opisuje Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego ratusza.Ponadto znajdować się tam będą toalety, pomieszczenia obsługi parkingu wraz z częścią socjalną i sanitarną oraz pomieszczenia techniczne. W obrębie pochylni wyjazdowych i zjazdowych usytuowane zostaną klatki schodowe i windy, dostępne z każdego poziomu.


eł/ fot. Jarosław Fiedor Fotografia amatorska/FB Oswiecim- Miasto Pokoju -City of Peace
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl