Aktualności
Piątek, 9 listopada 2018 10:39

Geotermia Podhalańska ma już 25 lat

Geotermia Podhalańska świętuje 25 lat istnienia. Z tej okazji odbyła się konferencja, na której prezes Wojciech Ignacok podsumował dotychczasową działalność spółki i wyznaczył nowe kierunki jej rozwoju.
Po wielu latach uzgodnień Geotermia Podhalańska zaczyna rozwijać się w kierunku Nowego Targu i Kościeliska. Gmina Szaflary, która jest beneficjentem odwiertu jest już po przetargu i czeka na podpisanie umowy z wykonawcą badań geologicznych które pozwolą na doprecyzowanie odwiertu. Jednocześnie gmina Nowy Targ rozstrzygnęła przetarg na budowę nowej magistrali do stolicy Podhala.

Drugim kierunkiem jest Kościelisko, rozpoczęto prace nad projektem budowlanym, który ma być gotowy w przyszłym roku. Geotermia wraz z gminą szuka teraz środków finansowania. W Kościelisku przyłączeniem do geotermii zainteresowanych jest około 500 odbiorców.

Prezes Ignacok podkreśla, funkcjonująca na Podhalu opinia, że geotermia jest najdroższym źródłem ogrzewania jest nieprawdziwa.
- Cena ogrzewania domu jednorodzinnego w Zakopanem o powierzchni około 200 metrów kwadratowych wynosi około 400 zł miesięcznie. Wliczona jest w to opłata za ogrzewanie oraz wodę ciepłą użytkową. Wyliczenia te wykonaliśmy na podstawie analizy rachunków, które płacą mieszkańcy, jest to więc kwota realna - mówi prezes.

pk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl