Kopalnia
Aktualności
Niedziela, 26 stycznia 2020 15:59

Gala 7. edycji Plebiscytu TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2019 roku (zdjęcia)

W Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbyła się coroczna Gala Plebiscytu Tadek na najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2019 roku. Już po raz siódmy docenieni Laureaci otrzymali statuetki Tadka z rąk zeszłorocznych wyróżnionych oraz Patronów poszczególnych kategorii.
Plebiscyt TADEK na Najlepszych Instruktorów ZHP Chorągwi Krakowskiej 2019 roku miał na celu nagrodzenie harcerzy i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego w Małopolsce, którzy w swojej codziennej harcerskiej działalności wykazują się szczególną inicjatywą, postawą godną naśladowania i wielkim zaangażowaniem w swoją wolontariacką pracę. Tym samym organizator - Chorągiew Krakowska ZHP - chce propagować postawy, które reprezentują zgłoszeni kandydaci takie jak sumienność, wytrwałość, bezinteresowne zaangażowanie, chęć do pracy z dziećmi, odpowiedzialność i wszystkie te cechy, które powinien posiadać dojrzały instruktor i obywatel.

Od 12 listopada 2019 do 12 grudnia 2019 harcerze z całej Małopolski zgłaszali do plebiscytu instruktorów i partnerów, których chcieli nagrodzić i docenić. 18 grudnia kapituła Plebiscytu ogłosiła listę osób nominowanych do nagrody TADEK 2019 w 9 kategoriach. Ogłoszenie laureatów nastąpiło w trakcie uroczystej Gali w Nowohucki Centrum Kultury.

Tegorocznymi laureatami Plebiscytu Tadek 2018 w następujących kategoriach zostali: DRUŻYNOWY ZUCHOWY – Maciej Chwast z Hufca Trzebinia, DRUŻYNOWY HARCERSKI – Jadwiga Cieśla z Hufca Gorlice, DRUŻYNOWY STARSZOHARCERSKI – Jakub Belak z Hufca Andrychów, DRUŻYNOWY WĘDROWNICZY – Adrianna Dudziak z Hufca Kraków - Podgórze, ORGANIZACJA I ZARZĄDZANIE – Aleksandra Tarczydło z Hufca Kraków - Nowa Huta, PROGRAM I PRACA Z KADRĄ – Maciej Kluza z Hufca Kraków – Podgórze, SENIOR – Krzysztof Drobniak z Hufca Ziemi Wadowickiej, LIDER – Wojciech Kubica z Hufca Oświęcim.

Po raz kolejny nagrodzone zostały również osoby lub instytucja, które bezinteresownie wspierały małopolskich harcerzy w minionym roku. Przyznane zostały tytuły Partnerów Roku 2019 ZHP Chorągwi Krakowskiej, które powędrowały do Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, Pana Józefa Legutko Nadleśniczego Nadleśnictwa Gorlice Lasy Państwowe, Pana Jarosława Okoczuka Burmistrza Miasta i Gminy Trzebinia, Pana Grzegorza Pikonia, oraz Anikino Sp. z o. o.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik oraz Naczelniczka Związku Harcerstwa Polskiego harcmistrzyni Anna Nowosad.

zdj. Piotr Korczak

źródło: organizatorzy

Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl