Golemo
Aktualności
Piątek, 30 września 2016 15:50

Funkcjonariusze z Karpackiego OSG rozpracowali zorganizowaną grupę przestępczą

W kilku miejscowościach na terenie województwa mazowieckiego funkcjonariusze z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 11 obywateli RP – cztery kobiety i siedmiu mężczyzn – podejrzanych o udział w grupie przestępczej, zajmującej się organizowaniem przekraczania granicy RP wbrew przepisom.
Podejrzani pomagali obywatelom Ukrainy i Albanii, którzy legalnie przyjeżdżali do Polski, wyjechać do Wielkiej Brytanii. Po zgłoszeniu się cudzoziemca szukano podobnej do niego osoby wśród obywateli Polski, którą nakłaniano do sprzedania swojego dowodu osobistego. Następnie cudzoziemca przewożono do jednego z państw Schengen (Słowacji, Chorwacji, Hiszpanii bądź Portugalii), skąd – na podstawie zakupionego przez członków grupy biletu – wylatywał do Wielkiej Brytanii.

Działania, w których udział wzięło 75 funkcjonariuszy z Karpackiego Oddziału SG, były wspierane przez Europol. Śledztwo w sprawie prowadzili funkcjonariusze z Placówki SG w Krakowie-Balicach.

Zatrzymanie osób podejrzanych o udział w grupie przestępczej nastąpiło w oparciu o wydane postanowienia przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie. Przeszukano kilkanaście pomieszczeń mieszkalnych i biurowych oraz kilka samochodów. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono gotówkę w wysokości 35 tys. zł.

Dalsze czynności procesowe są prowadzone przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

Dorota Bołotowicz, zdj. Karpacki OSG

źródło: KOSG

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Groteska
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl