Aktualności
Wtorek, 30 sierpnia 2016 11:34

Funkcjonariusze KOSG pomogli w udaremnieniu przemytu marihuany

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału SG, pełniący służbę w PSG w Zakopanem, wspólnie funkcjonariuszami CBŚP, udaremnili przemyt marihuany o wartości blisko 2 mln złotych z jednego z krajów UE.
W efekcie działań funkcjonariuszy, doszło do zatrzymania 5 osób w wieku od 28 do 40 lat (pseudokibiców jednego z krakowskich klubów sportowych), podczas przeładunku narkotyków. Zabezpieczono 65 kg marihuany, 0,5 kg haszyszu i dwa pojazdy oraz blisko 70 tys. złotych. Narkotyki miały trafić do odbiorców w Małopolsce.

Funkcjonariusze CBŚP i Placówki SG w Zakopanem ustalili w Krakowie miejsce, gdzie mógł się znajdować punkt przerzutowy narkotyków. Funkcjonariusze podejrzewali, że osoby uwikłane w narkotykowy proceder mogą mieć broń palną i zachowywać się niebezpiecznie podczas zatrzymania. W związku z tym działania prowadzone były z udziałem policyjnych antyterrorystów oraz Wydziału Zabezpieczenia Działań KaOSG Nowy Sącz.

Jak podało CBŚP, zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i przemytu znacznej ilości narkotyków, co zagrożone jest karą nie mniejszą, niż 3 lata pozbawienia wolności. Śledztwo prowadzone przez policjantów CBŚP, pod nadzorem Wydziału Zamiejscowego w Krakowie Prokuratury Krajowej wykazało, że członkowie rozbitej grupy przestępczej zajmowali się przemytem hurtowych ilości narkotyków z terenu jednego z krajów Unii Europejskiej, a następnie rozprowadzaniem tych narkotyków głównie w środowisku krakowskich pseudokibiców, którzy byli odbiorcami „pół-hurtowymi”. Jak ustalili policjanci, sprzedaż odbywała się - później już w kręgach detalicznych – przede wszystkim w Małopolsce.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Zamiejscowy w Krakowie Prokuratury Krajowej. Mężczyźni zostali przesłuchani, a prokurator przedstawił im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a także posiadania, celem wprowadzenia do obrotu, znacznej ilości środków odurzających. Sąd na wniosek prokuratury wobec wszystkich zatrzymanych osób zastosował tymczasowy areszt.

źródło: cbsp.policja.pl

Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl