Aktualności
Niedziela, 24 maja 2015 14:09

Frekwencja w wyborach na godz. 12. wyniosła 17,4 procent

Do południa frekwencja w wyborach prezydenckich wyniosła ponad 17 procent. To więcej, niż w pierwszej turze wyborów (14,6 proc.). - Znaczących incydentów nie odnotowano - zapewnił podczas konferencji prasowej sędzia Wojciech Hermeliński, przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej. Frekwencja w powiecie nowotarskim wyniosła 20.26 %, w powiecie tatrzańskim - 20.18 %.
W samym Zakopanem - 22.07 % - to najwyższa frekwencja w powiecie, najmniej osób poszło na razie do urn w Poroninie ok. 17 %

W Nowym Targu 18.47 %. W powiecie nowotarskim najwyższą frekwencję odnotowano w Ochotnicy Dolnej i Lipnicy Wielkiej - ponad 25%, najniższą w Czorsztynie 15% i Szaflarach 17%.

Dziś w Krakowie frekwencja do godziny 12.oo wyniosła - 17,2 %. W całej Małopolsce 20.03 %. W Tymbarku 32%, z kolei w Racławicach - ok. 10%.

Odnotowano kilka incydentów w województwie. Chodzi m. in. o powieszenie przy lokalu wyborczym flagi "Solidarności" (związek poprał jednego z kandydatów). Jak mówi przewodniczący PKW "znaczących incydentów nie odnotowano. Były przypadki niedozwolonej agitacji w postaci niszczenia plakatów lub wieszanie ich w trakcie "ciszy wyborczej", podrzucenia na klatkę schodową jednego z budynków - ulotek, zamieszczenia w internecie filmu zachęcającego do głosowania na jednego z kandydatów". - Czy było to naruszenie prawa - zdecydują o tym organa ścigania lub sąd - dodał sędzia Hermeliński.

Według zapewnień członków PKW wyniki wyborów prezydenckim mają być znane jutro, najpóźniej przed północą.

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl