Aktualności
Środa, 4 września 2019 09:00

Forum Ekonomiczne: Europa silna czyli jaka?

Dzisiaj w Krynicy Zdroju rozpoczęło się XXIX Forum Ekonomiczne. Głównym tematem spotkań polityków było hasło „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”.
Forum to okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i poglądów oraz spotkań polityków, samorządowców i biznesmenów z całej Europy. Podczas takiego wydarzenia nie może zabraknąć gospodarzy regionu - władz Powiatu Nowosądeckiego. Dzisiaj do Krynicy Zdroju przybyli więc starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk.

- Przez kilka dni trwania Forum Ekonomicznego, Krynica staje się polskim Davos – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Ta polityczno-biznesowa impreza wrosła już w krajobraz naszego regionu i przyczynia się do jego promocji. Forum jest zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Co roku w debatach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach Forum bierze udział ponad cztery tysiące osób.

Podobnie będzie w tym roku. Wśród gości trzydniowego spotkania są przedstawiciele rządów i parlamentów krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie spółek, naukowcy, eksperci, ludzie kultury i mediów z kilkudziesięciu krajów.

Wezmą oni udział w sześciu sesjach plenarnych i ponad 200 panelach dyskusyjnych. W tym roku, dominującymi tematami będą zagadnienia ekonomiczne i społeczne, ale nie zabraknie też dyskusji dotyczących cyberbezpieczeństwa, innowacyjności czy mediów. Goście Forum będą rozmawiać o energetyce, rozwoju gospodarczym, transporcie, ochronie środowiska czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Forum Ekonomiczne potrwa do najbliższego czwartku.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl