Aktualności
Środa, 4 września 2019 09:00

Forum Ekonomiczne: Europa silna czyli jaka?

Dzisiaj w Krynicy Zdroju rozpoczęło się XXIX Forum Ekonomiczne. Głównym tematem spotkań polityków było hasło „Europa jutra. Silna, czyli jaka?”.
Forum to okazja do rozmów, wymiany doświadczeń i poglądów oraz spotkań polityków, samorządowców i biznesmenów z całej Europy. Podczas takiego wydarzenia nie może zabraknąć gospodarzy regionu - władz Powiatu Nowosądeckiego. Dzisiaj do Krynicy Zdroju przybyli więc starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski i wicestarosta Antoni Koszyk.

- Przez kilka dni trwania Forum Ekonomicznego, Krynica staje się polskim Davos – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Ta polityczno-biznesowa impreza wrosła już w krajobraz naszego regionu i przyczynia się do jego promocji. Forum jest zaliczane do najważniejszych tego typu wydarzeń w Europie Środkowej. Co roku w debatach, panelach dyskusyjnych i prezentacjach Forum bierze udział ponad cztery tysiące osób.

Podobnie będzie w tym roku. Wśród gości trzydniowego spotkania są przedstawiciele rządów i parlamentów krajów Europy Środkowo-Wschodniej, szefowie spółek, naukowcy, eksperci, ludzie kultury i mediów z kilkudziesięciu krajów.

Wezmą oni udział w sześciu sesjach plenarnych i ponad 200 panelach dyskusyjnych. W tym roku, dominującymi tematami będą zagadnienia ekonomiczne i społeczne, ale nie zabraknie też dyskusji dotyczących cyberbezpieczeństwa, innowacyjności czy mediów. Goście Forum będą rozmawiać o energetyce, rozwoju gospodarczym, transporcie, ochronie środowiska czy międzynarodowej współpracy gospodarczej.

Forum Ekonomiczne potrwa do najbliższego czwartku.

(olsz)

Fot. Maria Olszowska
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl