Kopalnia
Aktualności
Poniedziałek, 1 lutego 2021 11:55

Finał 29 WOŚP w Krakowie

Za nami 29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasło przewodnie tegorocznego Finału brzmi: Gramy z głową. Tym razem Orkiestra zbierała fundusze na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jak co roku w działania WOŚP włączyło się także miasto Kraków.
Możliwość wylicytowania fragmentu krakowskiego Szkieletora, oprowadzania po wybranych krakowskich muzeach, sesji zdjęciowych w muzealnych wnętrzach, voucherów na festiwale, biletów na spektakle, gadżetów i albumów, a do tego hejnał grany z dachu TAURON Areny Kraków, koncerty i podświetlenia. Kraków zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Do udziału w licytacjach zapraszały także krakowskie instytucje kultury, które przygotowały zaproszenia, gadżety, vouchery, wejściówki i albumy.

W niedzielę, o godz. 20.00, krakowski trębacz Zbyszek Szwajdych odegrał z dachu TAURON Areny Kraków hejnał oraz hymn WOŚP, a następnie w tym samym miejscu wystąpił znany saksofonista Adam Pierończyk. Wydarzenia można było śledzić na żywo na profilu Krakowa na Facebooku oraz na profilu Areny, gdzie tego samego dnia opublikowany został występ zespołu Another Pink Floyd, zarejestrowany specjalnie na tę okazję.

Z okazji Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kładka o. Bernatka, Centrum Kongresowe ICE Kraków, estakada Lipska-Wielicka oraz wieża Emitel na Krzemionkach zostały podświetlone na kolor czerwony. Także w ten sposób Kraków przyłączył się do tegorocznego Finału.

źródło: fot. Tomasz Cichocki materialy prasowe

TdP
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Kopalnia
Najczęściej czytane
Reklama
Krynica
Reklama
TdP
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl