Golemo
Aktualności
Piątek, 23 sierpnia 2013 23:52

Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar. Najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes (zdjęcia)

ZAKOPANE. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich rozegrany został Konkurs powożenia i Konkurs na śpiew pytacki. Fiakrem Roku został Stanisław Stopka-Kolesar, najlepsi pytace to Andrzej Dańko i Andrzej Medes.
W Konkursie powożenia w kategorii single - najlepszy był Bartłomiej Stachoń z Zakopanego, drugi - Andrzej Wójt z Murzasichla, trzeci - Jakub Gąsienica-Mikołajczyk z Olczy.

W parach - pierwsze miejsce zajął Bolesław Kułach z Poronina, drugie - Wojciech Pęksa z Zakopanego. W kategorii landa zwyciężył Józef Galica-Teremulka z Poronina, przed Wojciechem Miglem z Zakopanego i Maciejem Gąsienica-Sieczką z Zakopanego.

W wersji sportowej (single) pierwsze trzy miejsca zajęli: Arkadiusz Górski – Masłowo, Jakub Gąsienica-Mikołajczyk – Olcza i Bartłomiej Stachoń – Olcza. W parach - Józef Galica-Teremulka Józef – Poronin, Maciej Gąsienica-Sieczka – Zakopane i Marcin Śledź – Zakopane.

Z kolei w konkursie śpiewu pytackiego wygrali: Andrzej Dańko i Andrzej Medes – Biały Dunajec, drugie miejsce zajęli Marcin Zubek i Andrzej Karpiel-Replon –Kościelisko, trzecie - Marcin Walkosz oraz Paweł Gał - Poronin.

opr.s/ zdj. organizatora
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl