Aktualności
Niedziela, 19 października 2014 11:43

Festiwal "Inspirowane Górami" - w hołdzie Maciejowi Berbece (zdjęcia)

W zakopiańskim Teatrze Witkacego odbył się koncert w 60. rocznicę urodzin Macieja Berbeki - tragicznie zmarłego pod Broad Peak himalaisty.
W koncercie zatytułowanym "W górach jest wszystko, co kocham', wystąpili aktorzy Teatru Witkacego oraz Paulina Martini, pochodząca z Gdyni rodzona pianistka i śpiewaczka wykonała pieśni Mieczysława Karłowicza w nowoczesnych aranżacjach.

Wydarzenie było częścią festiwalu "Inspirowane Górami". Interdyscyplinarny festiwal organizowany jest przez burmistrza Miasta, aby upamiętnić nadanie Zakopanemu praw miejskich w 1933r. Jego cel to pokazanie twórczości w różnych dziedzinach, której źródłem jest fascynacja górami, w tym także Tatrami oraz miastem leżącym u ich podnóża, jego ciekawą historią i kulturą. Festiwal to również okazja do spotkania i wspólnego świętowania kolejnego jubileuszu przez mieszkańców oraz turystów ceniących uroki pięknej tatrzańskiej jesieni. W tym roku 120 lat istnienia obchodzić będzie także jedna z najstarszych zakopiańskich organizacji – Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”.

Wracając do samego festiwalu - od tej edycji wydarzenie nosić imię Macieja Berbeki. Zawnioskowała o to żona tragicznie zmarłego himalaisty - Ewa Dyakowska-Berbeka. Burmistrz Janusz Majcher podjął już stosowne kroki.

rk/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl