Aktualności
Niedziela, 31 maja 2015 13:08

Festiwal Muzyki Filmowej: Serialowe hity na żywo (zdjęcia)

W Tauron Arenie w Krakowie zabrzmiały tematy z najgłośniejszych seriali ostatnich lat. Międzynarodowa Gala Seriali była jednym z najbardziej wyczekiwanych przez publiczność koncertów krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej.
W tym roku zabrzmiała muzyka z między innymi takich seriali jak "Gra o tron", "Rodzina Borgiów", "Wikingowie", "House of Cards", "Downton Abbey", "The Dovekeepers", "Lost", "Misja Afganistan", "Czas honoru" i "Wataha".

Najbardziej zajęci kompozytorzy w Hollywood to kompozytorzy telewizyjni, dlatego zaproszenie najważniejszych twórców tego gatunku do Krakowa jest wielkim wydarzeniem.

Do Polski po raz pierwszy przyjechał Ramin Djawadi, twórca muzyki do takich filmów jak „Equilibrium”, "IRON MAN”, „Starcie Tytanów”, gry video „Medal of Honor”, a także głośnych telewizyjnych seriali: „Skazany na śmierć” czy „Gra o tron".

Po dwóch latach przerwy na FMF powrócił Trevor Morris, kompozytor muzyki do wielkich produkcji telewizyjnych, seriali, filmów i gier komputerowych, najbardziej znany ze ścieżek dźwiękowych do seriali historycznych „Rodzina Borgiów” i „Dynastia Tudorów” oraz filmu „Immortals. Bogowie i herosi”. Obsypany wieloma prestiżowymi nagrodami serial „Downton Abbey” to kolejny tytuł na Międzynarodowej Gali Seriali w Krakowie.

Fani Festiwalu Muzyki Filmowej tego wieczoru mogli usłyszeć dwukrotnie nagrodzoną nagrodą Emmy, klasyczną ścieżkę dźwiękową z „Downton Abbey” autorstwa Johna Lunna.

Jeff Beal, zdobywca m.in. trzech statuetek Prime Time Emmy, na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie zaprezentował suitę z najbardziej pożądanego serialu, czyli „House of Cards”.Podczas gali usłyszeliśmy także inną kompozycję Jeffa Beala. „The Dovekeepers” to mini serial CBS stworzony na podstawie bestsellerowej książki Alice Hoffman

Kolejnym gościem Międzynarodowej Gali Seriali był ceniony w branży, wszechstronny islandzki kompozytor - Atli Örvarsson. Podczas koncertu zaprezentowano suitę z ośmiokrotnie nominowanej do cenionej nagrody People’s Choice telewizyjnej produkcji „Chicago Fire”.

Dla fanów polskich produkcji organizatorzy przygotowali połączoną suitę z tematami z seriali „Czas Honoru” oraz „Misja Afganistan”, którą zaprezentował Bartosz Chajdecki. Obok Bartosza Chajdeckiego wystąpił Łukasz Targosz, który zaprezentował ścieżkę dźwiękową do serialu "Wataha"

Podczas tego wieczoru wręczono nagrodę Young Talent Award oraz wyróżnienie w postaci FMF Ambassador otrzymał wieloletni partner i przyjaciel FMF Diego Navarro.

Włoski kompozytor muzyki filmowej Antonio Di Iorio został laureatem nagrody Young Talent Award w 8. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Nagrodę wręczono podczas Międzynarodowej Gali Seriali w Tauron Arena Kraków.​

Podczas koncertu wykonano również zwycięski utwór laureata.

Drugie miejsce zajęli ex aequo Kristjan Bergey z Kanady i Moritz Schmittat z Wielkiej Brytanii. Międzynarodowe jury, obradujące pod przewodnictwem dyrektora katedry Scoring for Motion Pictures & Television na Uniwersytecie Południowej Kalifornii prof. Daniela Carlina, nie przyznało trzeciego miejsca.

Tekst i zdj. Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl