Aktualności
Wtorek, 2 października 2018 13:00

Festiwal Grechuty w Krakowie

Głównym punktem Grechuta Festival 2018 był galowy spektakl, który odbył się 30 września w ICE Kraków.
Twórczość artysty - z naciskiem na płyty Dziesięć ważnych słów i Złote przeboje - zinterpretowały panie Dorota Miśkiewicz, Olga Szomańska, Magda Steczkowska, Matylda Damięcka i Ramona Rey oraz śpiewaczki z zespołu Krakowiacy.

Solistkom towarzyszył zespół pod kierownictwem Jaśka Kuska, a w rolę narratora wcielił się Piotr Fronczewski. Splendoru całości dodała niezwykła oprawa świetlna

Drugim akcentem muzycznym tygodnia będzie występ zwycięzcy przeglądu Grechuta Festival z 2010 roku – Tomasza Steńczyka z zespołem (4 października, Piwnica pod Baranami).

Zainteresowania artystyczne Grechuty nie ograniczały się jednak tylko do śpiewu i kompozycji – co znajduje odbicie w programie wydarzenia. Wczoraj w Piwnicy pod Baranami odbył się wernisaż wystawy Mój Grechuta przedstawiającej 10 obrazów autorstwa czeskiego artysty Milana Fiali inspirowanych utworami patrona festiwalu.

W ramach Krajowej Sceny Komedii dell’Arte 6 października w Teatrze Praska 52 zobaczymy sztukę Trupy Komedianty Pan i sługa, czyli kto pragnie wszystkiego, wszystko stracić musi.

Fani Grechuty sprawdzą się ponadto w konkursie wiedzy o życiu i twórczości mistrza, który odbędzie się 2 i 5 października, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay i Centrum Kultury Podgórza.

Uroczystości zakończą się w niedzielę 7 października korowodem wokół Rynku Głównego. Pochód, który odbędzie się po raz czwarty, poprowadzi Orkiestra Reprezentacyjna AGH, a przyłączą się do niego mieszkańcy, turyści i artyści Piwnicy pod Baranami. Słowem: wszyscy, których Grechuta przekonał, że warto ocalić go od zapomnienia.

Pełny program Festivalu oraz informację o biletach znajdziecie na www.grechutafestival.pl

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


Tomasz Cichocki
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Reklama
Najczęściej czytane
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl