Aktualności
Sobota, 27 września 2014 21:25

Estakada pod Gubałówką oficjalnie otwarta (zdjęcia)

ZAKOPANE. Obdarowany góralskim kapeluszem i ciupagą marszałek Marek Sowa w towarzystwie starosty tatrzańskiego i okolicznych samorządowców dokona oficjalnego otwarcie zmodernizowanej drogi powiatowej - ul. Powstańców Śląskich, czyli estakady. Wśród uczestników uroczystości nie było przedstawicieli władz Zakopanego.
Ponad półkilometrowy odcinek drogi zmienił swoje przeznaczenie. Dotychczasowa dwupasmówka podzielona została na drogę jezdną oraz promenadę dla pieszych. Modernizacja kosztowała 16,5 miliona zł, z czego 14 mln pozyskano z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Oddanie do użytku estakady nie oznacza końca inwestycji. - Będzie jeszcze wykonane zejście i drugi etap, czyli nowe odwodnienie oraz obejście obok Szymaszkowej - wymienia starosta Makowski. I dodaje: - Gdyby udało się nam to zrobić w nowej perspektywie finansowej, to ulica Kościeliska byłaby odciążona. Wielu by odetchnęło, gdyby przejazd był płynniejszy i nie było już problemu z tłokiem i korkami.

- Co do samej estakady trzeba będzie ją w inny sposób odświeżać, podświetlić i założyć monitoring - dodaje samorządowiec.

s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
galeria zdjęć
komentarze
Reklama
Pod naszym patronatem
Partnerzy malopolskaonline.pl